Przejdź do głównej zawartości

Ale patent! Księga niewiarygodnych wynalazków - Wydawnictwo Dwie Siostry

Ale patent! jest zbiorem niesamowitych a nawet zwariowanych wynalazków, które przez stulecia zadziwiały, inspirowały a nie rzadko też wzbudzały strach. Wspaniała lekcja historii od starożytności do współczesności obrazująca ludzkie marzenia, fantazje oraz chęć pokonania własnych słabości.O Leonardzie da Vinci mówi się, że był geniuszem, który wyprzedził swoją epokę. Zagłębiając się bliżej jego dokonaniom, nie dziwi fakt, że ludzie jemu współcześni nazywali go marzycielem a nawet wariatem. Wiek XVI nie był gotowy na czołg, samochód, helikopter, lotnię, spadochron, łódź podwodną, windę czy teleskop. Tak, to wszystko jako pierwszy wymyślił Leonardo da Vinci. I choć większość z nie została zbudowana za jego życia, to właśnie jego uznaje się za pierwszego pomysłodawcę tych wynalazków.W książce znajdziecie wielu takich śmiałków, marzycieli, geniuszy. I choć wiele z opisanych w książce patentów nigdy nie powstało, są one dowodem odwagi i niezłomnego dążenia do celu ich wynalazców.

Wspaniała pozycja, która skłania do refleksji i zadumy. Bo pomyślcie tylko gdzie byłby nasz świat dzisiaj bez tych wszystkich marzeń, prób, porażek, ponownych prób i niezłomnego zapału. Czy bylibyśmy na tym samym poziomie rozwoju cywilizacji co jesteśmy dzisiaj?


Pisząc o Ale patent! nie można przemilczeć strony graficznej książki. Znane małżeństwo Aleksandra i Daniel Mizielińscy po raz kolejny udowodnili, że otrzymywane liczne nagrody za projekty książkowe nie są przypadkowe,a ich "smak" i styl i wyczucie dopełniają dzieła Małgorzaty Mycielskiej. 


Książka otrzymała nagrodę "Najlepsza książka dziecięca  2014 roku. 

Tytuł - Ale patent! Księga niewiarygodnych wynalazków
Autor - Małgorzata Mycielska
Ilustracje - Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo - Dwie Siostry
Rok wydania - 2014
Liczba stron - 122
Oprawa - Twarda 

Komentarze

 1. Dobry pomysł na ksiazkedla ciekawych swiata maluchów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo ciekawostek i humor przekazany za pomocą ilustracji czyli to co dzieci lubią najbardziej :-)

   Usuń
 2. Dobry pomysł na ksiazkedla ciekawych swiata maluchów

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)