Przejdź do głównej zawartości

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela - Wydawnictwo ZYSK i S-ka

Są takie książki, które wywołują uśmiech na twarzy samym faktem stania na półce. Osobiście mam kilka takich pozycji w domu po które sięgam aby nacieszyć oko samym faktem trzymania ich. Oczywiście nie tylko je trzymam już zostały również przeczytane Ignacemu (i to nie raz) :-)

Gdy po raz pierwszy zobaczyłam zapowiedź książki "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela", wiedziałam, że musimy ją mieć. Przemawiał za tym nie tylko fakt, iż autorem książki jest Grzegorz Kasdepke a komentarze do niej pisał Ryszard Petru, ale również temat przewodni książki bardzo mi się spodobał. Książka dla dzieci o ekonomii?! Pomyślałam, że to może być ciekawe :-)I tym oto sposobem na naszą półkę trafiły "Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela". O czym a raczej o kim opowiada książka? Cała opowieść koncentruje się na powstaniu bardzo nietypowego zoo - "Ogrodu Dziwnych Stworów", a jego mieszkańcami zostają takie "dziwadła" jak m.in. "Fiskus", "Marża", "Akcje", "Giełda" "Recesja", "Eksport", "Barter", "Cło" czy "Deficyt". To tylko nieliczni mieszkańcy zoo, w sumie mieszkańców Ogrodu jest 51.

Cała powieść podzielona jest na dwie części. Pierwsza część składa się z 26 krótkich (jedno lub dwu stronicowych) opowiadań, a w każdym z nich głównym bohaterem jest inny "Stwór" z zakresu ekonomii. Druga część to zbiór 25 opowiadań, zachowano tutaj analogiczną zasadę jak w części pierwszej. Krótkie opowiadania, a każde z nich opisuje poczynania jednego z mieszkańców zoo - czyli jednego pojęcia z ekonomii.

Całość stanowi bardzo zabawną ale i jakże pouczającą opowieść, która w bardzo przystępny i jasny sposób wyjaśnia prawa rządzące w ekonomii. Do każdego rozdziału dołączony jest komentarz, wyjaśniający omawiane zagadnienie. Autorem owych komentarzy jest nie kto inny jak sam Ryszard Petru. To on odpowiada za rzetelność i merytoryczny poziom książki. Trzecim twórcą dzieła jest Daniel de Latour. Dzięki jego genialnym ilustracją młody czytelnik może dokładniej przyjrzeć się na przykład "Polisom". Połączenie dzieł tych trzech postaci daje wręcz genialny efekt końcowy w postaci książki "Zaskórniaki..."

Książka pozwala w bardzo jasny i przejrzysty sposób wyjaśnić najmłodszym wiele zagadnień z tak ważnej dziedziny naszego życia. Wspaniały przykład nauki poprzez zabawę. Jest to książka, która w ostatnich miesiącach zrobiła na nas największe wrażenie :-)

Książkę polecamy z całego serca wszystkim miłośnikom literatury dziecięcej.  Tytuł - Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela
Autor - Grzegorz Kasdepke
Komentarze - Ryszart Petru
Ilustracje - Daniel de Latour
Wydawnictwo - ZYSK i S-KA
Liczna stron - 230
Oprawa - twarda

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.