Przejdź do głównej zawartości

The cat in the hat - HarperCollins - anglojęzyczna lektura dla początkującego czytelnika

Dzisiaj zaglądamy do Ignacego biblioteki, ale tej "drugiej" czyli anglojęzycznej. Jak może część z Was wie, na stałe mieszkamy w Wielkiej Brytanii, tak więc nasz dostęp do polskiej literatury dziecięcej (jak i dorosłej) jest znacznie ograniczony. Niestety nie możemy pójść z róg do księgarni i kupić książkę, której recenzję właśnie przeczytałam na jednym z blogów i uważam, że byłaby idealna dla Ignacego. Tak więc anglojęzyczna część jego domowej biblioteki stanowi dużą większość. Pozostają nam kurierzy i nasze sporadyczne zmówienia, no i te dylematy, które pozycje wybrać bo można jedynie 20 sztuk a w liście życzeń pozycji ponad 200!!!! Dylematy matki imigrantki!!!

Dr. Seuss jest autorem wielu książek dla dzieci, a najsłynniejsze z nich opowiadają o perypetiach psotnego kota w kapeluszu. 
"The cat in the hat" (polski tytuł "Kot Prot") to bardzo zabawna historia, która składa się zaledwie z 220 podstawowych słów, przez co jest idealną pozycją dla dzieci uczących się czytać. Prosty język oraz wręcz absurdalne poczucie humoru sprawiają, że lekturę czyta się z lekkością.  Z opowiadania dowiadujemy się jak nudne, deszczowe popołudnie można zamienić w szaloną zabawę. Kto Prot jest specjalistą od psot. Gdy pojawia się w domu Sally i jej brata, w błyskawiczny sposób udaje mu się zainteresować ich swoimi pomysłami. Teraz ma pole do popisu, tylko biedna rybka nie jest zadowolona z obecności nieproszonego gościa. Jako pierwsza "padła ofiarą" Kota Prota. Co on z nią wyczyniał!!! Akrobacje na piłce jakich mało. Ale dla Kota, który jest specjalista od psot to za mało,postanowił więc sprowadzić dwie Śmieszne Rzeczy do pomocy. Teraz zabawie nie było końca, która w ostateczności doprowadziła do ogromnego bałaganu. Gdy okazuje się, że zabawa wymknęła się spod kontroli, rodzeństwo postanawia pozbyć się nieproszonych gości. Ale co z bałaganem? Czy Kot Prot znajdzie sposób i na to?


Całość została spójnie połączona z ilustracjami, które w mistrzowski sposób oddają humor zawarty w książce. Nie możemy w tym miejscu zapomnieć o kapeluszu. Tym słynnym biało - czerwonym kapeluszu, którego właścicielem jest nie kto inny jak sam kot Prot specjalista od psot."The cat in the hat" jest kultową pozycją znana w większości krajów. Dzieci na cały świecie uwielbiają słuchać o kolejnych przygodach Kota Prota. Pozycja ta jest częścią pierwszą o przygodach psotnego kapelusznika. Część druga nosi tytuł "The cat in the hat comes back" (polski tytuł "Kot Prot znów gotów do psot").Ignacy kiedy po raz pierwszy usłyszał o przygodach Kota w kapeluszu jest jego wielkim fanem. Podobnie jest z innymi pozycjami autorstw dr. Seuss, ale o tym innym razem :-)


Tytuł - The cat in the hat
Wydawnictwo - HarperCollins
Wydanie pierwsze w UK - 1958
Rok wydania 2010
Liczba stron - 78
Oprawa - miękka

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.