Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Syberyjskie przygody Chmurki - Wydawnictwo Literatura

Dzieje Polski mają zapisane, na swoich kartach historii, zarówno wiele chwalebnych czynów jak i takie, o których wielu chciało by zapomnieć. Czasy II wojny światowej z pewnością należą do tej części historii Polski, która kojarzy się z pognębieniem i zniewoleniem naszego narodu. Czas ten kryje w sobie wiele historii, tragicznych historii zwykłych ludzi. Cykl opowiadań z serii "Wojny dorosłych - historie dzieci" Wydawnictwa Literatura, to zbiór 10 opowiadań - prawdziwych historii z czasów wojennych.


'Syberyjskie przygody Chmurki" to historia trzyletniej dziewczynki o imieniu "Chmurka" zesłanej w 1940 roku w głąb Rosji wraz z mamą, babcią i dwiema ciociami. Jedyne co udało jej się zabrać z domu to szklane jajo,które uważa za magiczne.  


Przygody jakie przeżywa Chmurka, wraz z poznanymi tam rosyjskimi dziećmi, obrazują ciężkie, nie czasem ekstremalne warunki syberyjskiej tajgi. Mała dziewczynka szybko uczy się języka i przyzwyczaja do panujących realiów, nie rozumie dlaczego jej rodzina tak bardzo tęskni za Polską. Czas upływał i nieubłaganie 


Kim była mała Chmurka i dlaczego znalazła się na dalekiej Syberii? Kim byli jej rodzice przed wojną? Czy szklane jajo miało rzeczywiście magiczną moc?   
Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty