Przejdź do głównej zawartości

Smartmax

Budowanie z klocków to nie tylko wspaniała zabawa, ale również intensywny trening dla budującego. Wyobraźnia, logiczne myślenie, kreatywność czy motoryka mała, to tylko nieliczne sfery, które zostają pobudzone podczas zabaw z klockami. Ponadto dziecko ćwiczy również tak ważną umiejętność jak odwzorowywanie.  W zależności od rodzaju klocków dzieci 
podczas zabaw mogą rozwijać również zmysł dotyku lub poznawać prawa fizyki. I właśnie o odkrywaniu  tego ostatniego będzie dzisiaj mowa "-)

Pokażemy Wam dzisiaj zestaw klocków magnetycznych "Smartmax", który gości w naszym domu już ponad 3 lata i nadal cieszy się ogromną popularnością :-)Czy są klocki "SMARTMAX" - to zestaw w skład którego wchodzią:

- podłużnych klocków ( w 2 rozmiarach i 4 kolorach) których zakończenia po obu stronach są magnesami,
- szarych metalowych kul,
- książeczka zawierające wzory 2D jak i 3D do odwzorowania. Jakość wykonania klocków jest perfekcyjna, każdy element dopracowany na szóstkę z plusem.
Wielkość klocków jest na tyle duża że bez obaw mogą się nimi bawić już maluszki (kule, które są najmniejszymi elementami mają średnicę 2 cm, krótsze klocki mają po 7 cm a dłuższe aż po 12 cm) pozwala to na tworzenie bardzo dużych konstrukcji. Oczywiście dzieciaczki które są poniżej 3 roku życia powinny być podczas zabawy pod stałą opieką osoby dorosłej :-)

Klocki można przyczepiać do kul pod różnymi kątami, dzięki czemu możliwe jest tworzenie przeróżnych kombinacji. 

Są to wspaniałe klocki konstrukcyjne, gdzie podczas tworzenia jedyne co ogranicza małego konstruktora to jego wyobraźnia ::-)
Klocki które są widoczne na zdjęciach to połączone 4 różne zestawy klocków Smartmax  


Są to wspaniałe klocki konstrukcyjne, gdzie podczas tworzenia jedyne co ogranicza małego konstruktora to jego wyobraźnia ::-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.