Przejdź do głównej zawartości

Q - bitz - Mindware - gra logiczna - PROJEKT "Grajmy"

Jedna z gier, którą Ignacy otrzymał na Dzień Dziecka w tym roku to Q - bitz od Mindware. W skład gry wchodzą: 
- 4 drewniane podstawki,
- 4 komplety klocków (po 16 w każdym komplecie - zielonym, niebieskim, czerwonym i fioletowym) każdy z boków klocka ma namalowany inny wzór,
- 80 kart ze zworami do odwzorowania.Celem gry jest odwzorowanie wzoru przedstawionego na wybranym rysunku. Należy tak manipulować i obracać klockami, aby możliwe było ułożenie określonego wzoru. Dodatkowym utrudnieniem jest zastosowanie kolorów na klockach przy jednoczesnym zastosowaniu jedynie biało - czarnych wzorów na kartach do odwzorowania.

Podczas układania należy trzymać się zasady, aby układać po kolei, zaczynając od górnego lewego rogu. Wspaniała gra logiczna,dzięki której dzieci ćwiczą:

- percepcję wzrokową,
- analizę i syntezę wzrokową,
- logiczne myślenie,
- koordynację - wzrokowo- ruchową,
- motorykę mała,
- koncentrację i cierpliwość.

Gra jest łamigłówką przeznaczoną od 1 do 4 graczy. Wiek zalecany przez producenta to 8 lat +
Osobiście uważam, że już 5 - latek poradzi sobie z łatwiejszymi wzorami bez większych problemów.
 U nas układanka jest już prawie 2 tygodnie i sprawuję wyśmienicie. Synek bardzo lubi ją układać (ułożył już wszystkie wzory :-)


Jakość wykonania jest bez zarzutów. Pięknie wykończone drewniane podstawki, klocki to prawdziwy kunszt - równe, bez żadnych zadrapań, pomalowane bardzo starannie. Farba która została użyta jest przyjazna środowisku.  


Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬

Komentarze

 1. super! zazdroszczę Ignacemu :)
  ale jeśli są cztery "tacki" i zestawy klocków to chyba dla czterech graczy? ja bym przynajmniej tak "turniejowo" ją wykorzystywała!

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację :-) Gra z powodzeniem może być wykorzystywana do turniejów nawet w gronie 4 zawodników. :-) Już prostuję w wpisie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna! Skąd Ty masz te wszystkie perełki - dla mnie rewelacja...sama chętnie bym poukładała :D

  OdpowiedzUsuń
 4. amazon.co.uk - to jedna z nielicznych pozytywnych stron mieszkania na wyspach :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie łamigłówki moja córka uwielbia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przepiękne! Ach, mieć choćby takie kostki! :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)