Przejdź do głównej zawartości

Poznaję świat i kropka! - Wydawnictwo Skrzat

Dwie pozycje pod wspólnym tytułem "Poznaję świat i kropka" to pełne magii i naukowych odkryć opowiadania, których główną bohaterką jest "niebieska, ciekawska Kropka".Wyobraźcie sobie, że jesteście kropką która pewnego dnia wypada z książki wprost do pokoju pełnego niespodzianek i tajemnic??? Jaka będzie Wasza reakcja? :-)

W pierwszej części "Poznaję świat i kropka" Rafała Klimczaka poznajemy główną bohaterkę "Kropkę", która właśnie odkryła, że może wyskoczyć z książki!!! Wyobraźcie sobie ile przygód teraz na nią czeka :-)


Ciekawska Kropka zaprzyjaźnia się ze wszystkimi zabawkami, które mieszkają w pokoju małej dziewczynki i wraz z nimi zamierza rozwikłać mnóstwo zagadek, bo przecież każdy chciałby wiedzieć dlaczego szyba jest przeźroczysta, skąd bierze się wiatr, czemu można przyglądać się w lustrze, co jedzą pająki i jak to się dzieje, że żarówka świeci jak słońce.


Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii "Nudzimisie", w bardzo przystępny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach, a kolorowe ilustracje Ilony Brydak wspaniale dopełniają całości.  Pozycja z pomarańczową okładką jest kontynuacją przygód kropki,która już na dobre zadomowiła się w pokoju Asi. Jej ciekawość świata nadal sprawia, że zadaje mnóstwo pytań, na przykład skąd się biorą włosy i jak powstaje kurz. Ciekawi ją niemal wszystko, np. dlaczego niebo jest błękitne i w jaki sposób deszcz dostaje się do chmur. Kropka w drugiej części po raz pierwszy spełnia jedno ze swoich marzeń - idzie na spacer. Spacer okazuje się być bardzo udany podczas którego mała bohaterka dowiaduje się jak można wykorzystać różne zioła i co takiego parzy w pokrzywie. 


W obu pozycjach na końcu zamieszczono rozdział zatytułowany "Ciekawostki", w który w bardzo przystępny sposób objaśniono zagadnienia poruszane w książeczkach. Użyto prostego, zrozumiałego dla małych dzieci języka, dzięki czemu dzieci mogą uzyskać satysfakcjonujące je odpowiedzi na zadawane pytania.  

Seria skład się z 3 pozycji (tyle udało mi się odnaleźć). Niestety ostatnia część była niedostępna, gdy je zamawiałam. Ale jeżeli tylko uda mi się zdobyć trzecią część na pewno o niej napiszę :-)

Idealne pozycje dla najbardziej dociekliwych małych odkrywców!

Tytuł - Poznaję świat i kropka
Autor - Rafał Klimczak
Wydawnictwo - Skrzat
Ilustracje- Ilona Brydak
Liczba stron - 95

Komentarze

  1. Oj jak my lubimy te ksiażki! Przeczytałam najpierw ja córce, a potem ona sama je pochłonęła! Najbardziej zszokował ją chyba fragment o szybie, no bo jak to szyba z piasku? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas to jeszcze mama czyta :-) ale pozycje wspaniałe mnie osobiscie śmieszyly a synka zadziwialy ;-) a czy wiesz ze wlasnie od dzisiaj w sprzedaży 3 czesc przygod Kropki :-). My juz nie mozemy się doczekać żeby ją " dorwac" :')

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)