Przejdź do głównej zawartości

Pobawimy się? - Wydawnictwo Zakamarki

Historia trudnej przyjaźni pomiędzy dwiema dziewczynkami. Tola to domatorka, dużo czasu spędza w domu na różnych zabawach. Ostatnio jej ulubionym zajęciem stało się wycinanie przeróżnych rzeczy z papieru. Druga bohaterka to całkowite przeciwieństwo Toli - Benia, której ulubioną zabawą jest obserwacja mrówek pod kamieniem.
Benia przychodzi w odwiedziny do Toli, ale ta nie jest zadowolona z tego faktu. Dziewczynka stara się zachęcić Tolę do wspólnej zabawy, ale ta zdecydowanie odmawia. Uważa, że Benia zmyśla i w dodatku jest ubrana niestosownie do pogody, ponieważ ma na sobie spodnie przeciwdeszczowe a przecież nie pada deszcz. Tola próbuję zniechęcić koleżankę do podejmowania dalszych prób wspólnej zabawy, ale Benia tak łatwo się nie poddaje. Gdy Tola wraca do domu aby dalej wycinać nożyczkami, Benia już tam jest. Podejmuje kolejną próbę i zachęca Tolę do wspólnej zabawy - nadal bezskutecznie. Postanawia więc opuścić dom przyjaciółki ale to nie koniec jej starań.

Gdy Tola postanawia kontynuować wycinanie na tarasie, Benia jest i tam, pytając "Pobawimy się". Nadal bezskutecznie. Nawet próba "przekupienia" lodami nie powodzi się Beni. Tola nadal odmawia wspólnej zabawy, wybierając samotne wycinanie i zabawy w domu.
Momentem przełomowy dla Toli okazuje się być kolejny dzień, kiedy to dziewczynka zdaje sobie sprawę, że samotne zabawy wcale nie są takie przyjemne. Szybko zakłada spodnie przeciwdeszczowe i wychodzi na dwór. Spotyka tam Benie i wspólnie zaczynają się bawić. Obie obserwują zwierzęta żyjące pod kamieniem  i bawią się patykami. Gdy pojawia się niebezpieczeństwo okazuje się, że Tola może liczyć na pomoc przyjaciółki. Udaje im się uciec z opresji i postanawiają wspólnie wycinać nożyczkami.


Opowieść w, której rola rodziców została zsunięta na drugi plan, ukazuje jak trudne potrafią być relacje między dziećmi. Pija Lindenbaum w mistrzowski sposób przedstawia historię, która przydarzyć się może każdemu dziecku. Wartości poruszone w książce są ponadczasowe a ilustracje wykonane również przez autorkę tekstu w genialny sposób ukazują świat z perspektywy dziecka.

Wspaniała pozycja, którą gorąco polecamy!Tytuł - Pobawimy się
Aytor - Pija Lindenbaum
Ilustracje - Pija Lindenbaum
Wydawnictwo - Zakamarki
Oprawa - Twarda
Liczna stron - 32
Rok wydania - 2014Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)