Przejdź do głównej zawartości

Mapa Świata od Czuczu

Jeżeli macie w domu miłośnika geografii i puzzli w jednym tak jak ja, to mam dla Was coś co na pewno zainteresuje ową pociechę :-)

Wspaniałe puzzle Mapa Świata od Czuczu. Puzzle składają się z 60 elementów, które są bardzo solidnie wykonane. Wymiary puzzli pon ułożeniu to 64 X  32 cm.
Przepięknie zilustrowane kontynenty, na których oznaczono występujące w danym regionie zwierzęta. 

O tym jaki wpływ na rozwój dziecka ma układanie puzzli nie mam zamiaru się rozpisywać :-)

Wspaniała zabaw i nauka w jednym :-)
Nasze puzzle mamy już ponad 2, a mimo to ciężko zauważyć na nich ślady użytkowania :-)


Pisaliśmy już o innych puzzlach od Czuczu tu
Producent zaleca puzzle dla dzieci od 4 do 6 roku życia, ale osobiście uważam, że i 8 czy 10 latek będzie miał dużo frajdy układając je :-)Polecamy :-)

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli chodzi o podobne zabawki dla najmłodszych, to ostatnio widziałam na https://4gift.pl/prezenty/pozostale-prezenty/prezent-dla-podroznika interaktywną mapę świata do wyklejania. Za jej pomocą dziecko może w przystępny sposób nie tylko nauczyć się geografii ale również poznać różne ciekawostki z świata zwierząt. Mapę bowiem wykleja się karteczkami, które przedstawiają wybrane gatunki zwierząt. Trzeba umieścić je w odpowiednich miejscach, zgodnych z naturalnym regionem występowania danego zwierzęcia. Z tego względu uważam, że taka mapka jest lepszą alternatywą dla tradycyjnych zabawek dla dzieci.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)