Przejdź do głównej zawartości

Julian Tuwim najpiękniejsze wiersze dla dzieci - Wydawnictwo - Zielona Sowa

Twórczość jednego z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku Juliana Tuwima, należy do kanonu literatury dziecięcej. Mało kto wie, że pisał nie tylko dla dzieci ale również dla dorosłych. Jego pierwsze wiersze dla najmłodszych opublikowano pod koniec lat trzydziestych XX wieku. Do tej pory wzruszają i bawią kolejne pokolenia dzieci.

Wydawnictwo Zielona Sowa wydało książkę, w której zawarto najpiękniejsze a jednocześnie najbardziej rozpowszechnione wiersze dla dzieci autorstwa Juliana Tuwima.
"Julian Tuwim najpiękniejsze wiersze dla dzieci" to zbiór 36 utworów,wśród których znajdziemy "Lokomotywę", "Słonia Trąbalskiego", "Rzepkę", "Okulary", "Zosię Samosię', "Ptasie Radio", "Bambo" i wiele innych utworów,które nadal uczą i bawią. 

Dzięki tej książce dzieci poznają przezabawne wiersze, a wspólne czytanie tych utworów będzie wspaniała zabawą zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Książkę wzbogacają przepiękne ilustracje autorstwa Marcina Południaka. 
Ignacy od najmłodszych lat uwielbiał słuchać wierszy, a te zawarte w tej książce są jednymi z jego ulubionych :-)

 Tytuł - Julian Tuwim najpiękniejsze wiersze dla dzieci
Wydawnictwo - Zielona Sowa
Ilustracje - Marcin Południak
Rok wydania - 3013
Oprawa - twarda
Liczba stron - 80

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)