Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Jak zachęcić dziecko do prac plastycznych - Filo od Quercetti

Mam w domu ogromnego leniucha jeśli chodzi o prace plastyczne. Oczywiście z pewnymi wyjątkami, ale generalnie nie jest wielkim entuzjastom wszelkiego rodzaju rysowania czy kolorowania. Co do malowania to nie powiem lubi, a i powykleja coś od czasu do czasu może. Bywa i tak, że nawet czymś się bardzo zajmie, ale jest to raczej sporadycznie, no i coś co zostało wyszukane przez mamę w czeluściach internetu. 

Na szczęście z pomocą przychodzi nam bardzo bardzo bogaty rynek zabawek, który ma w swej ofercie wiele perełek. O takiej jednej dzisiaj chcemy Wam napisać. 

Włoską firma Quercetti znamy nie od dziś, pierwszą styczność z ich produktami Ignacy miał ładnych kilka lat temu. Ich oferta nie jest bardzo bogata, ale według mnie posiadają kilka bardzo ciekawych propozycji. Nie raz jeszcze na pewno o nich wspomnę przy okazji opisywania innych produktów owej mark. Jednak dzisiaj chcę się skupić na zabawce 'Filo". 
Co wchodzi w skład kompletu - pudełko z wieczkiem, które jest jednocześnie tablicą do tworzenia rysunków


Po zdjęciu białej tablicy w środku znajdują się:
- 8 sznureczków (w czterech kolorach po 2 sztuki)
- 4 "długopisy"
- 9 dwustronnych plansz ze wzorami do odwzorowania
- oraz książeczka z bardziej zaawansowanymi wzorami (w porównaniu do wzorów na planszach).

Wszystko idealnie mieści się w pudełku, które po zamknięciu stanowi planszę to "rysowania"


Filo jest bardzo fajną zabawką, która pozwala w bardzo szybki i ciekawy sposób wykonać rysunki z szablonów, lub samodzielnie je zaprojektować. Możliwości tworzenia są ogromne a ogranicza je jedynie ilości otworów na planszy :-) oraz długość sznurków (choć tutaj można niewielkim kosztem dokupić sznureczków i działać).

Aby zacząć tworzyć wyszywankę wystarczy nawlec sznureczek na długopis, a następnie wcisnąć go do jednego z samoblokujących się otworów. Następnie delikatnym ruchem wyciągnąć długopis. Sznureczek dzięki elastycznej tablicy zostanie zatrzymany w otworze. Specjalna tablica wykonana jest z elastycznego materiału, dzięki czemu jest giętka i bardzo łatwo nią manipulować.

Tworząc wyszywanki dzieci mają okazję ćwiczyć wiele umiejętności jednocześnie. Począwszy od pobudzania kreatywności oraz wyobraźni poprzez motorykę małą, prawidłowy chwyt piśmienniczy, koordynacje wzrokowo- ruchową, koncentrację, odwzorowanie danego wzoru, po umiejętność planowania ruchów ręki a nawet liczenie (w momencie gdy należy obliczyć w której dziurce należy rozpocząć tworzyć wzór).    

Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia

Dzięki "Filo" Ignacy z dużym zapałem zaczął tworzyć różnego rodzaju rysunki i wzory. Z przyjemnością zasiada do stołu i tworzy. Dla nas jako rodziców myślę, że nie ma lepszej nagrody jak uśmiech dziecka.

 Polecamy serdecznie :-)


A teraz Ignacy wyszywa jego ukochany pociąg :-)
Następnie Ignacy pisze :-)
Komentarze

 1. Świetna gra i pomoc dydaktyczna...kojarzę polską wersję ale nie pamiętam nazwy ;) musze poszukać na necie i ją nabyć...dzięki za podpowiedź Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłam ja w Polsce, chyba nie mają polskiej wersji, na cały świecie ich produkty są pod oryginalnymi włoskimi nazwami. Empik.com miał na pewno na stronie jakiś czas temu, powinni nadal mieć :-) a tak na marginesie - zabawka jest git malina :-)

   Usuń
 2. Świetna gra i pomoc dydaktyczna...kojarzę polską wersję ale nie pamiętam nazwy ;) musze poszukać na necie i ją nabyć...dzięki za podpowiedź Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie kojarzy się z piórem 3d ;) oraz z igłą i haftem (choć to inaczej się robi) ;)
  O zbliżonej koncepcji widziałam pewne tabliczki w przedszkolu. Tylko, że tamte były jakby rzepem i sznurówki się ,,przyczepiało" do tej tabliczki ,,rysując" wzór. Obie wersje fajne. Nie wiem, jak tamte się nazywały.
  A tej włoskiej firmy mamy ,,gadającą marchewkę".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To o czym piszesz z rzepami to tej samej firmy nazywa się "Tablet filo" ale w tej wersji podobało mi się wbijanie długopisu dzięki czemu dziecko ćwiczy nadgarstek :-)

   Usuń
  2. Ta Wasza ciekawsza, zdecydowanie :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty