Przejdź do głównej zawartości

Felek i Tola - Wydawnictwo Dwie Siostry

Książka "Felek i Tola", której autorem jest Sylvia Vanden Heede, powstała z myślą o dzieciach uczących się czytać. Jest pierwszą z serii opowieść o przygodach sympatycznej pary bohaterów. To bardzo ciepła a zarazem dowcipna opowieść o przyjaźni i drobnych codziennych przyjemnościach.W środku lasu mieszka bardzo sympatyczna para przyjaciół lis Felek i zajączka Tola. Nieopodal na drzewie mieszka ich sąsiad i przyjaciel puchacz Henio wraz z Pipem. Felek to łakomczuszek - bardzo lubi jeść, natomiast Tola świetnie piecze ciasteczka, które Felek zjada z pasją. Ich dni upływają na codziennych obowiązkach i przyjemnościach. Obserwują otaczający ich świat wraz z upływem pór roku. Pewnego dnia w w cieplutkiej i przytulnej norce pojawia się nieoczekiwany gość, który wprowadza nie mały zamęt w życiu czwórki przyjaciół. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały idealnie sprawdzi się jako pierwsza samodzielna lektura. Dla młodszych dzieci będzie idealna pozycją do wspólnego rodzinnego czytania. Niewątpliwie kolejnym wielkim atutem książki są wspaniałe, ciepłe ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej The Tjong - Khinga. 

Książkę polecamy zarówno tym starszym czytelnikom jak również młodszym słuchaczom. Zabawne przygody Felka i Toli na pewno przypadną do gustu nie jednej pociechy. Nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazały się również "Do zobaczenia Felku i Tolu" oraz "Felek i Tola na wyspie"
   Tytuł - Felek i Tola
Wydawnictwo - Dwie Siostry
Ilustracje - The Tjong - Khling
Oprawa - Twarda
Liczba stron - 140

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)