Przejdź do głównej zawartości

Felek i Tola - Wydawnictwo Dwie Siostry

Książka "Felek i Tola", której autorem jest Sylvia Vanden Heede, powstała z myślą o dzieciach uczących się czytać. Jest pierwszą z serii opowieść o przygodach sympatycznej pary bohaterów. To bardzo ciepła a zarazem dowcipna opowieść o przyjaźni i drobnych codziennych przyjemnościach.W środku lasu mieszka bardzo sympatyczna para przyjaciół lis Felek i zajączka Tola. Nieopodal na drzewie mieszka ich sąsiad i przyjaciel puchacz Henio wraz z Pipem. Felek to łakomczuszek - bardzo lubi jeść, natomiast Tola świetnie piecze ciasteczka, które Felek zjada z pasją. Ich dni upływają na codziennych obowiązkach i przyjemnościach. Obserwują otaczający ich świat wraz z upływem pór roku. Pewnego dnia w w cieplutkiej i przytulnej norce pojawia się nieoczekiwany gość, który wprowadza nie mały zamęt w życiu czwórki przyjaciół. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały idealnie sprawdzi się jako pierwsza samodzielna lektura. Dla młodszych dzieci będzie idealna pozycją do wspólnego rodzinnego czytania. Niewątpliwie kolejnym wielkim atutem książki są wspaniałe, ciepłe ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej The Tjong - Khinga. 

Książkę polecamy zarówno tym starszym czytelnikom jak również młodszym słuchaczom. Zabawne przygody Felka i Toli na pewno przypadną do gustu nie jednej pociechy. Nakładem Wydawnictwa Dwie Siostry ukazały się również "Do zobaczenia Felku i Tolu" oraz "Felek i Tola na wyspie"
   Tytuł - Felek i Tola
Wydawnictwo - Dwie Siostry
Ilustracje - The Tjong - Khling
Oprawa - Twarda
Liczba stron - 140

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.