Przejdź do głównej zawartości

"Drewniana łamigłówka logiczna" od GOKI - PROJEKT "Grajmy"

Jeśli szukacie zabawki która zajmie Wasze dziecko na wiele godzin, to mam dla Was sprawdzoną propozycję :-) "Łamigłówka logiczna" od firmy Goki. Jest to drewniana układanka do sortowania kolorów i kształtów. 


Układanka składa się z granatowej planszy z wyciętymi prowadnicami, w których zostało zamontowanych 16 różnych elementów w czterech kolorach i czterech kształtach: 4 gwiazdki, 4 kwadraty, 4 kwiaty oraz 4 kółka.


Do planszy dołączono 18 tabliczek z przykładowymi wzorami, które dziecko powinno postarać się ułożyć. W pudełku znajduje się drewniana ramka, dzięki której bardzo łatwo przetrzymywać tabliczki (na każdym miejscu znajdują się dwie plakietki).Gdy Ignacy otrzymał tą grę, początkowo miał pewne trudności z jej ułożeniem, zwłaszcza jeśli do ukończenia układu konieczne było przesunięcie wielu elementów. Jednak z czasem nabrał dużej wprawy i układanka stała się jedną z ulubionych. Po dziś dzień bardzo chętnie po nią sięga. 

Gra jest nie tylko wspaniałą łamigłówka, ale również doskonale sprawdza się jako gra towarzyska. Lubimy urządzać rodzinne turnieje, w których na czas układamy losowo wybrany wzór. Wspaniała zabawa i trening mózgu w jednym :-)

Ponadto gra rozwija:
- logiczne myślenie,
- motorykę małą,
- koncentrację,
- spostrzegawczość,
- mniejsze dzieci może uczyć kolorów i kształtów.

Polecamy wszystkim miłośników gier :-)


Wymiary: 21 x 18,5 x 3cm
Materiał: malowane drewno
Wiek zalecany przez  : 4 lata +

Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.