Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Dobre wychowanie wierszem - wydawnictwo - P.H.W. FENIX

Czy znacie Liska Exlibriska? Ignacy zna od dawna i jedno wie na pewni, że Lisek to bardzo dobrze wychowany młodzieniec.
Książeczka pt. "Dobre wychowanie wierszem" z tekstem Izabeli Jędraszek to zbiór rymowanek, które w lekki i przyjemny sposób opowiadają jak należy się zachować w wielu sytuacjach, z którymi spotykamy się na co dzień.

Dzieci już od pierwszych lat poznają szereg zasad, które mają ułatwić im życie. Do ich kształtowania przyczyniamy się my - rodzice, jak również edukacja szkolna, koledzy i koleżanki, bajki itd.

Aby pociechy jeszcze lepiej zapamiętały pewne postawy, potrzebują postaci, na których będą mogły się wzorować. I tu z pomocą przychodzi nasz bohater, który za sprawą porad uczy nasze maluchy reguł, którymi powinny się kierować w życiu. Nauczą się uprzejmości, dobroci, szacunku i tolerancji. Ponadto dowiedzą się jak dbać o planetę i swoje zdrowie, jak zachować się przy stole i na jezdni. A to wszystko przedstawione w formie wierszyków i rymowanek, dzięki którym dzieci jeszcze łatwiej przyswoją niezbędną wiedzę.

Połączenie pięknych i kolorowych ilustracji Piotra Koteckiego oraz lekkiego i zabawnego tekstu Izabeli Jędraszek pozwala zrozumieć dziecku, że dobre zachowanie jest czymś przyjemnym i wesoły.

Tytuł - Dobre wychowanie wierszem
Autor - Izabela Jędraszek
Ilustracje - Piotr Kotecki
Wydawnictwo - P.H.W  FENIX
Okładka - twarda
Liczba stron - 32


Komentarze

Popularne posty