Przejdź do głównej zawartości

Dobre wychowanie wierszem - wydawnictwo - P.H.W. FENIX

Czy znacie Liska Exlibriska? Ignacy zna od dawna i jedno wie na pewni, że Lisek to bardzo dobrze wychowany młodzieniec.
Książeczka pt. "Dobre wychowanie wierszem" z tekstem Izabeli Jędraszek to zbiór rymowanek, które w lekki i przyjemny sposób opowiadają jak należy się zachować w wielu sytuacjach, z którymi spotykamy się na co dzień.

Dzieci już od pierwszych lat poznają szereg zasad, które mają ułatwić im życie. Do ich kształtowania przyczyniamy się my - rodzice, jak również edukacja szkolna, koledzy i koleżanki, bajki itd.

Aby pociechy jeszcze lepiej zapamiętały pewne postawy, potrzebują postaci, na których będą mogły się wzorować. I tu z pomocą przychodzi nasz bohater, który za sprawą porad uczy nasze maluchy reguł, którymi powinny się kierować w życiu. Nauczą się uprzejmości, dobroci, szacunku i tolerancji. Ponadto dowiedzą się jak dbać o planetę i swoje zdrowie, jak zachować się przy stole i na jezdni. A to wszystko przedstawione w formie wierszyków i rymowanek, dzięki którym dzieci jeszcze łatwiej przyswoją niezbędną wiedzę.

Połączenie pięknych i kolorowych ilustracji Piotra Koteckiego oraz lekkiego i zabawnego tekstu Izabeli Jędraszek pozwala zrozumieć dziecku, że dobre zachowanie jest czymś przyjemnym i wesoły.

Tytuł - Dobre wychowanie wierszem
Autor - Izabela Jędraszek
Ilustracje - Piotr Kotecki
Wydawnictwo - P.H.W  FENIX
Okładka - twarda
Liczba stron - 32


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)