Przejdź do głównej zawartości

Dobre wychowanie wierszem - wydawnictwo - P.H.W. FENIX

Czy znacie Liska Exlibriska? Ignacy zna od dawna i jedno wie na pewni, że Lisek to bardzo dobrze wychowany młodzieniec.
Książeczka pt. "Dobre wychowanie wierszem" z tekstem Izabeli Jędraszek to zbiór rymowanek, które w lekki i przyjemny sposób opowiadają jak należy się zachować w wielu sytuacjach, z którymi spotykamy się na co dzień.

Dzieci już od pierwszych lat poznają szereg zasad, które mają ułatwić im życie. Do ich kształtowania przyczyniamy się my - rodzice, jak również edukacja szkolna, koledzy i koleżanki, bajki itd.

Aby pociechy jeszcze lepiej zapamiętały pewne postawy, potrzebują postaci, na których będą mogły się wzorować. I tu z pomocą przychodzi nasz bohater, który za sprawą porad uczy nasze maluchy reguł, którymi powinny się kierować w życiu. Nauczą się uprzejmości, dobroci, szacunku i tolerancji. Ponadto dowiedzą się jak dbać o planetę i swoje zdrowie, jak zachować się przy stole i na jezdni. A to wszystko przedstawione w formie wierszyków i rymowanek, dzięki którym dzieci jeszcze łatwiej przyswoją niezbędną wiedzę.

Połączenie pięknych i kolorowych ilustracji Piotra Koteckiego oraz lekkiego i zabawnego tekstu Izabeli Jędraszek pozwala zrozumieć dziecku, że dobre zachowanie jest czymś przyjemnym i wesoły.

Tytuł - Dobre wychowanie wierszem
Autor - Izabela Jędraszek
Ilustracje - Piotr Kotecki
Wydawnictwo - P.H.W  FENIX
Okładka - twarda
Liczba stron - 32


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.