Tyle razy nas odwiedziliście :-)

"Układanki tematyczne" - Metoda Krakowska

Jeśli macie w domu małego miłośnika puzzli to mam dla Was propozycję. Propozycję według mnie bardzo ciekawą aczkolwiek różniącą się i to znacząco od tradycyjnych puzzli. "Układanki tematyczne" wydawnictwa Centrum Metody Krakowskiej to zestaw 14 plansz - puzzli. Układanki przeznaczone są dla dzieci od 3 do 6 roku życia. Stanowią wspaniały materiał do stymulacji naszych małych pociech.Omawiane puzzle to biało czarne obrazy znajdujące się na grubej tekturze i pocięte w zależności od stopnia trudności na kilka elementów (od 4 prostych pionowych części, aż po bardziej skomplikowane asymetryczne cięcia). Obrazy znajdujące się na poszczególnym komplecie tematyka są bliskie dzieciom, dzięki czemu odgadnięcie oraz nazywanie przedmiotów nie sprawiam im trudności. Zastosowanie biało- czarnej kolorystyki sprawia, iż ułożenie ich jest znacznie trudniejsze niż gdyby były kolorowe, ponieważ nie można połączyć elementów na zasadzie łączenia barw. Ponadto bardzo fajnym rozwiązaniem (dla nas rodziców) jest fakt, iż każdy komplet puzzle na odwrocie został oznaczony (literami od A do N) co w dużym stopniu ułatwia segregację i prawidłowe przechowywanie układanek w woreczkach.
Podczas układania dzieci ćwiczą:

- koncentracje na bodźcach wzrokowych,
- dokonywanie syntezy na podstawie wychwyconych części obraza,
- dostrzeganie podobieństw,
- nazywanie obiektów,
- umiejętność przeprowadzania analizy,
- umiejętność relacji między elementami,
- dostrzeganie różnic,
- linearny porządek.

Układanki choć wydawać się mogą niepozorne to wspaniale przygotowują dziecko do nauki czytania i pisania. Prawidłowa analiza wzrokowa jest jedną z kluczowych umiejętności w nauce czytania i pisania a co za trym idzie w bezstresowym rozpoczęciu przygody ze szkołą.

U nas układanki są już dłuższy czas. Od Ignacego pierwszego spotkanie z nimi minęło już sporo czasu mimo to nadal chętnie i często po nie sięga. Nie po wszystkie oczywiście, pierwsze, najłatwiejsze poziomy leżą na dnie pudełka, ale te trudniejsze z cięciami na skos są nadal w użyciu.

Zdecydowanie polecamy "Układanki tematyczne" zarówno miłośnikom puzzli jak i tym maluchom, które jeszcze nie przekonały się do regularnych puzzli, może właśnie te układanki zaszczepią w waszych dzieciach zamiłowanie do układania :-)

Na koniec jak zawsze w roli głównej Ignacy tym razem w duecie z układankami :-)Szkoła Krakowska

Komentarze

Popularne posty