Przejdź do głównej zawartości

"Układanka edukacyjna małe... większe... największe" od ADAMIGO

Lekka i przyjemna propozycja dla 3-4 latków od rodzimej firmy Adamigo. "Układanka edukacyjna małe... większe... największe" to zestaw 40 puzzli (8 kompletów po 5 puzzli). W rolach głównych występują tu zwierzątka czyli to co dzieci lubią najbardziej.

Zadaniem dziecka jest ułożenie zwierzątek we właściwej kolejności - od najmniejszego do największego. Tworzenie szeregów jest wspaniałą zabawa, podczas której Wasze dzieci nabędą pierwszych umiejętności matematycznych. Ponadto gra jest świetną okazją do przedstawienia dzieciom takich pojęć jak: mniejszy, duży, większy czy największy.

U nas sprawdziła się na 6+. Ignacy radził sobie z nią znakomicie. Radość była tym większa, że puzzle przedstawiają jedne jego ulubione zwierzątka  :-)

Producent zaleca grę od 3 roku życia.
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)