Przejdź do głównej zawartości

Robot Friends Memo - Gra Roboty od eeboo - PROJEKT "grajmy"

Nasz udział  w projekcie grajmy jest dla nas dużą motywacją do wyszukiwania ciekawych pozycji. Ostatnio trafiłam (całkiem przypadkiem) na według mnie bardzo ciekawą grę memory. Firmę eeboo bardzo dobrze znamy, uwielbiamy ich gry i puzzle. Zawszę jak na półce w sklepie pojawi się nowa pozycja tej firmy to z ciekawością po nią sięgam. Powodów jest kilka:

- ciekawe pomysły na gry typu memory i bingo,
- wspaniałe żywe kolory,
- najwyższy standard wykonania,
- piękny design,
- oraz co bardzo lubię zawsze piękne wytrzymałe pudełko

O walorach edukacyjnych nie zapominam oczywiście. Gry typu memory jak powszechnie wiadomo służą ćwiczeniu pamięci. Ale nie tylko. Podczas gry dzieci doskonalą również:

- koncentrację,
- spostrzegawczość,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- motorykę małą,
- współpracę w grupie,

I takim oto sposobem analizując za i przeciw kupnie kolejnej gry, na naszej półce z grami pojawiła się nowa pozycja, według mnie wspaniała wersja dla chłopców (choć myślę, że nie jednej dziewczynce też by się spodobała :-) Gra "Robot friends" to zestaw 12 par robotów. Kształt kartoników jest taki sam dla wszystkich bohaterów gry. Kolorowe uśmiechnięte i nie rzadko bardzo podobne do siebie roboty to gwarancja fajnie spędzonego czasu a przy okazji nie zły trening pamięci (i nie tylko:-)).

Myślę, że zasad gry nie muszę skrupulatnie opisywać :-) - zadanie jest jedno zgromadzić jak najwięcej par robotów :-)W naszym domu wszystkie gry memo wykorzystywane są na maksa. Zawsze po zakończonej rozgrywce Ignacy ćwiczy spostrzegawczość. Rozkładam na stole połowę kart (pojedynczo) a druga część kładę jeden kartonik na drugi (po uprzednim wymieszaniu :-)) Następnie Ignacy biorąc po kolei plakietki dopasowuje pary. Niby nic takiego ale jak się dobrze to zorganizuje to okazuje się, że to bardzo dużo :-) Dlaczego???

Po pierwsze - karty zawsze układam po lewej stronie Ignacego (który jest praworęczny) dzięki temu sięgając każdorazowo po kartonik przekracza środkową linie ciała,

Po drugie - ćwiczy koncentrację,

Po trzecie - ćwiczy spostrzegawczość i refleks,

Po czwarte - ćwiczy motorykę małą,

Po piąte - ćwiczy koordynację wzrokowo - ruchową,

Po szóste - dobrze się bawi :-)Mam nadzieję, że zachęciłam Was do nowego wykorzystanie gier memory :-)
Wpis powstał w ramach projektu ‪#‎grajmy‬!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie