Przejdź do głównej zawartości

Robot Friends Memo - Gra Roboty od eeboo - PROJEKT "grajmy"

Nasz udział  w projekcie grajmy jest dla nas dużą motywacją do wyszukiwania ciekawych pozycji. Ostatnio trafiłam (całkiem przypadkiem) na według mnie bardzo ciekawą grę memory. Firmę eeboo bardzo dobrze znamy, uwielbiamy ich gry i puzzle. Zawszę jak na półce w sklepie pojawi się nowa pozycja tej firmy to z ciekawością po nią sięgam. Powodów jest kilka:

- ciekawe pomysły na gry typu memory i bingo,
- wspaniałe żywe kolory,
- najwyższy standard wykonania,
- piękny design,
- oraz co bardzo lubię zawsze piękne wytrzymałe pudełko

O walorach edukacyjnych nie zapominam oczywiście. Gry typu memory jak powszechnie wiadomo służą ćwiczeniu pamięci. Ale nie tylko. Podczas gry dzieci doskonalą również:

- koncentrację,
- spostrzegawczość,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- motorykę małą,
- współpracę w grupie,

I takim oto sposobem analizując za i przeciw kupnie kolejnej gry, na naszej półce z grami pojawiła się nowa pozycja, według mnie wspaniała wersja dla chłopców (choć myślę, że nie jednej dziewczynce też by się spodobała :-) Gra "Robot friends" to zestaw 12 par robotów. Kształt kartoników jest taki sam dla wszystkich bohaterów gry. Kolorowe uśmiechnięte i nie rzadko bardzo podobne do siebie roboty to gwarancja fajnie spędzonego czasu a przy okazji nie zły trening pamięci (i nie tylko:-)).

Myślę, że zasad gry nie muszę skrupulatnie opisywać :-) - zadanie jest jedno zgromadzić jak najwięcej par robotów :-)W naszym domu wszystkie gry memo wykorzystywane są na maksa. Zawsze po zakończonej rozgrywce Ignacy ćwiczy spostrzegawczość. Rozkładam na stole połowę kart (pojedynczo) a druga część kładę jeden kartonik na drugi (po uprzednim wymieszaniu :-)) Następnie Ignacy biorąc po kolei plakietki dopasowuje pary. Niby nic takiego ale jak się dobrze to zorganizuje to okazuje się, że to bardzo dużo :-) Dlaczego???

Po pierwsze - karty zawsze układam po lewej stronie Ignacego (który jest praworęczny) dzięki temu sięgając każdorazowo po kartonik przekracza środkową linie ciała,

Po drugie - ćwiczy koncentrację,

Po trzecie - ćwiczy spostrzegawczość i refleks,

Po czwarte - ćwiczy motorykę małą,

Po piąte - ćwiczy koordynację wzrokowo - ruchową,

Po szóste - dobrze się bawi :-)Mam nadzieję, że zachęciłam Was do nowego wykorzystanie gier memory :-)
Wpis powstał w ramach projektu ‪#‎grajmy‬!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)