Przejdź do głównej zawartości

Pszczoły - Wydawnictwo Dwie Siostry

W 2015 roku Wydawnictwo Dwie Siostry wydało książkę pt. "Pszczoły" autorstwa Piotra Sochy. Książka jest skarbnicą wiedzy, która sięga czasów starożytnych. Wspaniała podróż przez epoki gdzie   w  rolach głównych występują pszczoły. Książka składa się z 26 tablic, z których każda opisuje inne zagadnienia począwszy od związku pszczół z dinozaurami poprzez budowę ciała pszczoły, ich rodzajów, sposobu rozmnażania, tańców, zapylania, rodzajów uli i miodów do zwyczajów starożytnych Egipcjan czy Greków związanych z pszczelarstwem. Ponadto zawarto również cztery strony poświęcone ciekawostkom takim jak np. ile może unieść pszczoła, czy kto ze sławnych ludzi po przejściu na emeryturę zajmował się pszczelarstwem (tutaj ciekawskim zdradzę, że był to Sherlock Holmes). Misternie skomponowane plansze w dużym formacie, kolorowe ilustracje pełne szczegółów do tego stosunkowo krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia, to co się na nich znajduje, ale również przekazuje dodatkowe informacje.

Niezwykła skarbnica wiedzy na temat pszczół, którą czyta się z zapartym tchem a dzieci z przyjemnością sięgają po nią ponownie. 

Obecnie jedna z najlepszych książek na półce moje synka. Poza walorami estetycznymi takimi jak jakość papieru czy druku, całość stanowi przepiękny egzemplarz, który jest "ucztą"dla oka. Oczywiście jest to moja osobista opinia :-)

Polecamy wszystkim Pszczoły :-)
Wydawnictwo - Dwie Siostry
Autor - Piotr Socha
Opracowanie tekstu - Wojciech Grajkowski
Liczba tablic 26
Liczba stron  - 72
Rok wydania - 2015
Książkę kupić można TUTAJ 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)