Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Pszczoły - Wydawnictwo Dwie Siostry

W 2015 roku Wydawnictwo Dwie Siostry wydało książkę pt. "Pszczoły" autorstwa Piotra Sochy. Książka jest skarbnicą wiedzy, która sięga czasów starożytnych. Wspaniała podróż przez epoki gdzie   w  rolach głównych występują pszczoły. Książka składa się z 26 tablic, z których każda opisuje inne zagadnienia począwszy od związku pszczół z dinozaurami poprzez budowę ciała pszczoły, ich rodzajów, sposobu rozmnażania, tańców, zapylania, rodzajów uli i miodów do zwyczajów starożytnych Egipcjan czy Greków związanych z pszczelarstwem. Ponadto zawarto również cztery strony poświęcone ciekawostkom takim jak np. ile może unieść pszczoła, czy kto ze sławnych ludzi po przejściu na emeryturę zajmował się pszczelarstwem (tutaj ciekawskim zdradzę, że był to Sherlock Holmes). Misternie skomponowane plansze w dużym formacie, kolorowe ilustracje pełne szczegółów do tego stosunkowo krótki przystępny tekst nie tylko objaśnia, to co się na nich znajduje, ale również przekazuje dodatkowe informacje.

Niezwykła skarbnica wiedzy na temat pszczół, którą czyta się z zapartym tchem a dzieci z przyjemnością sięgają po nią ponownie. 

Obecnie jedna z najlepszych książek na półce moje synka. Poza walorami estetycznymi takimi jak jakość papieru czy druku, całość stanowi przepiękny egzemplarz, który jest "ucztą"dla oka. Oczywiście jest to moja osobista opinia :-)

Polecamy wszystkim Pszczoły :-)
Wydawnictwo - Dwie Siostry
Autor - Piotr Socha
Opracowanie tekstu - Wojciech Grajkowski
Liczba tablic 26
Liczba stron  - 72
Rok wydania - 2015
Książkę kupić można TUTAJ 


Komentarze

Popularne posty