Przejdź do głównej zawartości

"Pszczółki" Gra Zręcznościowa od Plan Toys

Projekt #‎grajmy‬ przechodzi transformacje, z każdym dniem zwiększa się liczba opisanych gier, dołączają także nowi współtwórcy. Pomysłodawczyni projektu nie tak dawno stworzyła "nowy dom",w którym zebrała całość materiału zgromadzonego dotychczas w ramach projektu. Zachęcam wszystkich miłośników gier do odwiedzin strony Projektu Grajmy!
Dzisiaj nasz kolejny maleńki wkład do projektu. Gra zręcznościowa "Pszczółki" od firmy Plan Toys. 

W skład gry wchodzi:
- 6 drewnianych uli (w 6 różnych kolorach),
- 6 drewnianych pszczółek (w 6 różnych kolorach,odpowiadających kolorom uli),
- 1 drewniane szczypce,Celem gry jest dopasowanie pszczółek do odpowiednich ulach na podstawie kolorów. Służą temu dołączone do gry szczypce za pomocą których należy umieścić pszczółki w lub na określonych ulach. Ule można ustawiać w różnych pozycjach, tworząc przy tym fantazyjne układy. Koło, trójkąt czy dwa rzędy uli to tylko kilka przykładów. Możliwe jest ustawianie uli również w przestrzeni, ale z doświadczenia wiem, że wtedy ule mogą się zsuwać i dziecko może po prostu stracić zainteresowanie grą. 

Mimo to "Pszczółki" są przykładem wspaniałej gry, podczas której dzieci ćwiczą:

- motorykę małą,
- koordynacje wzrokowo - ruchową,
- precyzję ruchów,
- koncentrację, 

Producent grę zaleca dla dzieci od 3 roku życia. Osobiście uważam, że już dwulatek może się nią spokojnie bawić (oczywiście pod stałą opieką i kontrolą dorosłej osoby, ponieważ pszczółki są dość małymi elementami). Wkładają pszczółki do uli rączką maluchy mogą ćwiczyć nazwy kolorów, dopasowywanie , motorykę małą (chwyt), koordynację wzrokowo - ruchową, koncentrację i przede wszystkim wspaniale się bawić. 


Pszczółki mogą być wkładane do uli, stawiana na ich spodach lub krawędziach, można też wkładać je do uli postawionych na jednym z boków. Możliwości jest ogrom.

Zabawka jest przyjazna dla środowiska. Wszystkie elementy gry są wykonane z drewna, pomalowane bezpiecznymi dla dzieci farbami. Jakość wykonania elementów gry, jak zawsze w przypadku firmy Plan Toys oceniam na najwyższym poziomie.

A teraz Ignacy przy pracy   

Wkładanie pszczółek do uli


Ustawianie pszczółek na ulach


Ustawianie pszczółek na krawędziach uli 
Ustawianie pszczółek na bokach uli
Wkładanie pszczółek do uli Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie