Przejdź do głównej zawartości

"Pszczółki" Gra Zręcznościowa od Plan Toys

Projekt #‎grajmy‬ przechodzi transformacje, z każdym dniem zwiększa się liczba opisanych gier, dołączają także nowi współtwórcy. Pomysłodawczyni projektu nie tak dawno stworzyła "nowy dom",w którym zebrała całość materiału zgromadzonego dotychczas w ramach projektu. Zachęcam wszystkich miłośników gier do odwiedzin strony Projektu Grajmy!
Dzisiaj nasz kolejny maleńki wkład do projektu. Gra zręcznościowa "Pszczółki" od firmy Plan Toys. 

W skład gry wchodzi:
- 6 drewnianych uli (w 6 różnych kolorach),
- 6 drewnianych pszczółek (w 6 różnych kolorach,odpowiadających kolorom uli),
- 1 drewniane szczypce,Celem gry jest dopasowanie pszczółek do odpowiednich ulach na podstawie kolorów. Służą temu dołączone do gry szczypce za pomocą których należy umieścić pszczółki w lub na określonych ulach. Ule można ustawiać w różnych pozycjach, tworząc przy tym fantazyjne układy. Koło, trójkąt czy dwa rzędy uli to tylko kilka przykładów. Możliwe jest ustawianie uli również w przestrzeni, ale z doświadczenia wiem, że wtedy ule mogą się zsuwać i dziecko może po prostu stracić zainteresowanie grą. 

Mimo to "Pszczółki" są przykładem wspaniałej gry, podczas której dzieci ćwiczą:

- motorykę małą,
- koordynacje wzrokowo - ruchową,
- precyzję ruchów,
- koncentrację, 

Producent grę zaleca dla dzieci od 3 roku życia. Osobiście uważam, że już dwulatek może się nią spokojnie bawić (oczywiście pod stałą opieką i kontrolą dorosłej osoby, ponieważ pszczółki są dość małymi elementami). Wkładają pszczółki do uli rączką maluchy mogą ćwiczyć nazwy kolorów, dopasowywanie , motorykę małą (chwyt), koordynację wzrokowo - ruchową, koncentrację i przede wszystkim wspaniale się bawić. 


Pszczółki mogą być wkładane do uli, stawiana na ich spodach lub krawędziach, można też wkładać je do uli postawionych na jednym z boków. Możliwości jest ogrom.

Zabawka jest przyjazna dla środowiska. Wszystkie elementy gry są wykonane z drewna, pomalowane bezpiecznymi dla dzieci farbami. Jakość wykonania elementów gry, jak zawsze w przypadku firmy Plan Toys oceniam na najwyższym poziomie.

A teraz Ignacy przy pracy   

Wkładanie pszczółek do uli


Ustawianie pszczółek na ulach


Ustawianie pszczółek na krawędziach uli 
Ustawianie pszczółek na bokach uli
Wkładanie pszczółek do uli Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .