Przejdź do głównej zawartości

Proszę mnie przytulić - Wydawca Agencja Edytorska Ezop

Książka, która zdobyła Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy w 2014 i została wpisana do Katalogu Białych Kruków 2014. "Proszę mnie przytulić" autorstwa Przemysława Wechterowicza to jedyna w swym rodzaju lekcja, lekcja jak sprawić aby dzień był udany. Pewnego dnia tą słodką tajemnicę zdradza swojemu małemu synkowi jego tata niedźwiedź. Cała filozofia to "mocno się do kogoś przytulić".I w taki oto sposób zaczyna się niezwykła przygoda ojca i syna. Przemierzają las i przytulają wszystkie napotkane po drodze zwierzęta. Sąsiada bobra, który uważał ich czyn za "nieco ekscentryczny ale sympatyczny". Łasica okazał się być bardzo wzruszona, a para królików "nie mogła uwierzyć w swe szczęście". Lis okazał się oszołomiony faktem, iż uścisk był tak miły. Łoś zaś przytulony został "dokładnie". Każdy z przytulonych bohaterów reaguje inaczej, ale wszystkie reakcje są pozytywne, każde zwierzę na swój sposób docenia fakt, iż zostało przytulone. Gdy nadszedł czas zakończyć niedźwiadków wyprawę synek zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy mieszkańcy lasu zostali przez nich przytuleni. Tata niedźwiedź rachuje ale nie znajduje, kto został pominięty zapytuje. Na co mały synek odpowiada szczerze, my "siebie nawzajem" kochany tatusiu.I tak kończy się ta pełna humoru a zarazem wzruszająca opowieść o tym jak jeden mały, ale płynący z głębi serca gest, może zmienić bardzo wiele w życiu każdego z nas. Osobiście odebrałam książeczkę bardzo pozytywnie, lekka, przyjemna ze wspaniałym przesłaniem dla najmłodszych. Jedyne co mnie w niej zaskoczyło to użycie czcionki, która zmienia się wraz z kolejnymi stronami. Inny kolor lub wielkość druku osobiście mi nie przeszkadza, ale dla dzieci, które już czytają może okazać się zbyt rozpraszająca. 

Dopełnienie książki są przepiękne ilustracje w wykonaniu Emilii Dziubak, które swą prostotą i humorem stanowią idealne uzupełnienie treści książki.
Wydawca - Agencja Edytorska Ezop
Rok wydania - 2016
Liczba stron - 36

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)