Przejdź do głównej zawartości

Pandabo Od Firmy Hape - Gra Zręcznościowa - Projekt "grajmy"

Gra "Pandabo" firmy Hape to przykład wspaniałej gry zręcznościowej, która nie tylko bawi ale również uczy. Wykonana w całości z bambusa, pomalowana bezpiecznymi dla dzieci farbami, jest przyjazna dla środowiska. W skład gry wchodzi:

- podstawa - którą jest sympatyczna panda,
- 28 klocków (w 4 rodzajach po 7 sztuka w rodzaju),
- kostka do gry (u nas niestety kostka zagięła jakiś czas temu, ale z powodzeniem można ten element      gry pominąć :-).


Celem gry jest ułożenie na podstawie (tu czytaj "pandzie") wyrzuconego na kostce klocka tak aby nie spadł żaden z leżących już na pandzie klocków. W nasze wersji bez kostki gracz sam decyduje, który klocek położy. Gracze podejmują próbę położenia klocka na zmiany do momentu aż panda się przechyli i klocki spadną. Przegrywa ten gracz, któremu spadną klocki przy próbie położenia kolejnego klocka na podstawce. W tej grze nie ma zwycięzców jest tylko przegrany :-) (przy dwóch graczach możemy mówić o zwycięzcy i przegranym, przy większej  liczbie graczy niż 2, mowa jest już tylko o przegranym  :-)). 

Producent zaleca grę dla osób w wieku od 3 do 99 roku życia oraz  rekomenduje ilość graczy od 2 do 4. Z naszego doświadczenia wynika, że zarówno jeden gracz może w nią grać jaki więcej niż 4. Ze względu na dużą ilość kolców (aż 28), gra jest możliwa nawet przy większej liczbie graczy. U nas 6 graczy wspaniale się bawiło :-)

Gra wspiera rozwój:
- koordynacji wzrokowo- ruchowej,
-  motoryki małej,
- koncentracji,
- precyzji ruchów,
- planowania ruchów ręki,
- oraz kontaktów społecznychWpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬!


Komentarze

  1. Lubię takie gry... Tylko me dziecko za szybko przy nich denerwuje sie ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas jest najwięcej radości jak wszystko leci, i to każde w inną stronę :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie