Przejdź do głównej zawartości

Operacja Od Hasbro - Gra Zręcznościowa - PROJEKT "grajmy!"

"Klasyka w nowej odsłonie", tak najkrócej i najtrafniej można opisać grę "Operacja" od Hasbro Gaming. Pacjent - w naszym przypadku Sam, ma wiele dolegliwości, "doktorzy" (tu czytaj gracze) mają za zadanie wyleczyć chorego pacjenta. Muszą usunąć przy pomocy małych metalowych szczypiec elementy znajdujące się w specjalnych otworach, ale UWAGA! Boki otworów są metalowe, jeżeli ich dotkniesz odezwie się "brzęczyk", a to oznacza, że nie udało Ci się wyleczyć pacjenta i kolejny lekarz musi podjąć próbę jego ratowania. Gracze na zmianę podejmują próbę uratowania chorego Sama. Gracz, któremu uda się usunąć "objaw choroby" bez włączenia "brzęczyka" zachowuje go, a ruch należy do kolejnego gracza, jeżeli jednak podczas próby ratowania Sama doktor usłyszy dźwięk i czerwony nos się zapali, oznacza to utratę kolejki bez żadnego punktu. Wygrywa gracz, który po usunięciu wszystkich chorób zgromadzi największą liczbę białych elementów.   Grę Ignacy dostał na gwiazdkę w 2014 roku czyli półtora roku temu, ale po dziś dzień jest nadal chętnie wyciągana z półki a operacje potrafią trwać nawet do godziny. W naszym domowym zestawieniu gra ta znajduje się w pierwszej 20 gier planszowych, które z czystym sumieniem polecamy :-)

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, a grać w nią można już przy jednym graczu.

W najnowszej wersji gry Sam ma nowy wygląd i nowe dolegliwości takie jak np. "kciuk gracza" :-), jedyne co pozostało niezmienne to jego duży czerwony nos.

Gra w skład której wchodzi plansza z pacjentem oraz przymocowanymi do niej szczypcami oraz 11 małych biały elementów symbolizujących choroby Sama, to nie tylko wspaniała zabaw ale przede wszystkim wspaniały trening dla małych rączek. Ponadto podczas gry dzieci ćwiczą:
- koordynację wzrokowo- ruchową,
- koncentrację,
- precyzję ruchów,
- planowanie ruchów ręki,
- cierpliwość,
- nawiązują kontakty między rówieśnikami,

Wspaniała gra zręcznościowa, która bawi przezlataWpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬!

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Komentarze

  1. To był hit w czasach dzieciństwa... Nie miałam ale grałam jak chodziłam do logopedy ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja nie kojarzyłam tej gry,ale jak ją zobaczyłam u koleżanki córeczki to wiedziałam, że u nas się sprawdzi :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie