Przejdź do głównej zawartości

"Odkoduj Kształty" Gra Logiczna DIY - Do Druku - Projekt "Grajmy"

Ten kto śledzi nas na bieżąco, zapewne wie, że bierzemy udział w projekcie blogowym "Grajmy" zorganizowanym przez blog mamajanka I ON. 
Do tej pory opisaliśmy ponad 20 gier, które w naszym domu, były lub nadal są w częstym użyciu :-). Były to gry planszowe, logiczne czy plenerowe. Dzisiaj pierwsza z gier typu DIY do wydruku. Gra, którą zrobiłam dla Ignacego a którą z przyjemnością podzielimy się z Wami.


Robocza nazwa gry to "Odkoduj kształty" :-) A celem gry jest odczytanie z danej planszy wzoru, w których miejscach należy ułożyć kształty. W zależności od planszy odczytać należy wszystkie dodane podpowiedzi i wywnioskować drogą dedukcji i eliminacji wszystkie 16 miejsc na planszy.

Gra jest logiczną łamigłówką przeznaczoną dla jednego gracza. Wiek 4 lata + (jest to moja opinia)

Gra zawiera:
- trzy plansze do odwzorowania (odkodowania),
- 16 plakietek (4 kształty w 4 kolorach),
- plansza, na której należy ułożyć odkodowany wzórJeśli gra spotka się z Waszym pozytywnym odbiorem to w niedługim czasie poszerzę jej możliwości :-)

Jednocześnie zachęcam Was do polubienia na facebook-u oficjalnej strony projektu :-) klikając TUTAJ
Dzięki temu będziecie mogli na bieżąco śledzić co nowego w projekcie oraz odnaleźć te starsze wpisy, może kogoś zainspirują, albo podsuną fajny pomysł na prezent. 

PAMIĘTAJCIE!!! 
ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ DZIECKA :-) 

Układ nr 1

Układ nr 2
Układ nr 3Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬!

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Gra do pobrania TUTAJ, będzie mi niezmiernie miło, jeżeli po pobraniu udostępnisz post  na facebooku

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie