Przejdź do głównej zawartości

"Odkoduj Kształty" Gra Logiczna DIY - Do Druku - Projekt "Grajmy"

Ten kto śledzi nas na bieżąco, zapewne wie, że bierzemy udział w projekcie blogowym "Grajmy" zorganizowanym przez blog mamajanka I ON. 
Do tej pory opisaliśmy ponad 20 gier, które w naszym domu, były lub nadal są w częstym użyciu :-). Były to gry planszowe, logiczne czy plenerowe. Dzisiaj pierwsza z gier typu DIY do wydruku. Gra, którą zrobiłam dla Ignacego a którą z przyjemnością podzielimy się z Wami.


Robocza nazwa gry to "Odkoduj kształty" :-) A celem gry jest odczytanie z danej planszy wzoru, w których miejscach należy ułożyć kształty. W zależności od planszy odczytać należy wszystkie dodane podpowiedzi i wywnioskować drogą dedukcji i eliminacji wszystkie 16 miejsc na planszy.

Gra jest logiczną łamigłówką przeznaczoną dla jednego gracza. Wiek 4 lata + (jest to moja opinia)

Gra zawiera:
- trzy plansze do odwzorowania (odkodowania),
- 16 plakietek (4 kształty w 4 kolorach),
- plansza, na której należy ułożyć odkodowany wzórJeśli gra spotka się z Waszym pozytywnym odbiorem to w niedługim czasie poszerzę jej możliwości :-)

Jednocześnie zachęcam Was do polubienia na facebook-u oficjalnej strony projektu :-) klikając TUTAJ
Dzięki temu będziecie mogli na bieżąco śledzić co nowego w projekcie oraz odnaleźć te starsze wpisy, może kogoś zainspirują, albo podsuną fajny pomysł na prezent. 

PAMIĘTAJCIE!!! 
ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ DZIECKA :-) 

Układ nr 1

Układ nr 2
Układ nr 3Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬!

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Gra do pobrania TUTAJ, będzie mi niezmiernie miło, jeżeli po pobraniu udostępnisz post  na facebooku

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .