Przejdź do głównej zawartości

"Odkoduj Kształty" Gra Logiczna DIY - Do Druku - Projekt "Grajmy"

Ten kto śledzi nas na bieżąco, zapewne wie, że bierzemy udział w projekcie blogowym "Grajmy" zorganizowanym przez blog mamajanka I ON. 
Do tej pory opisaliśmy ponad 20 gier, które w naszym domu, były lub nadal są w częstym użyciu :-). Były to gry planszowe, logiczne czy plenerowe. Dzisiaj pierwsza z gier typu DIY do wydruku. Gra, którą zrobiłam dla Ignacego a którą z przyjemnością podzielimy się z Wami.


Robocza nazwa gry to "Odkoduj kształty" :-) A celem gry jest odczytanie z danej planszy wzoru, w których miejscach należy ułożyć kształty. W zależności od planszy odczytać należy wszystkie dodane podpowiedzi i wywnioskować drogą dedukcji i eliminacji wszystkie 16 miejsc na planszy.

Gra jest logiczną łamigłówką przeznaczoną dla jednego gracza. Wiek 4 lata + (jest to moja opinia)

Gra zawiera:
- trzy plansze do odwzorowania (odkodowania),
- 16 plakietek (4 kształty w 4 kolorach),
- plansza, na której należy ułożyć odkodowany wzórJeśli gra spotka się z Waszym pozytywnym odbiorem to w niedługim czasie poszerzę jej możliwości :-)

Jednocześnie zachęcam Was do polubienia na facebook-u oficjalnej strony projektu :-) klikając TUTAJ
Dzięki temu będziecie mogli na bieżąco śledzić co nowego w projekcie oraz odnaleźć te starsze wpisy, może kogoś zainspirują, albo podsuną fajny pomysł na prezent. 

PAMIĘTAJCIE!!! 
ZBLIŻA SIĘ DZIEŃ DZIECKA :-) 

Układ nr 1

Układ nr 2
Układ nr 3Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬!

http://mamajanka.blogspot.co.uk/2016/02/grajmy.html

Gra do pobrania TUTAJ, będzie mi niezmiernie miło, jeżeli po pobraniu udostępnisz post  na facebooku

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.