Przejdź do głównej zawartości

"Od A do Ź" Wiersze kształtujące poprawną wymowę - Wydawnictwo WiR

Które dziecko nie lubi słuchać zabawnych rymowanych wierszy? Znacie takie? Bo ja nie. W naszym domu wiersze były są i jestem pewna, że będą jedną z podstawowych form spędzania razem czasu na czytaniu.Ostatnio naszą ulubioną pozycją jest propozycja wydawnictwa WiR "Od A do Ż Wiersze kształtujące poprawna wymowę" autorstwa Grażyny Wasilewicz.   

"O d A do Ż" jest zbiorem zabawnych wierszy, których czytanie nie tylko dostarcza wiele radości i śmiechu, ale również jest doskonałym ćwiczeniem logopedycznym.
Autorka skomponowała utwory w taki sposób, by każdy z nich zawierał dużo wyrazów z daną głoską. Dzięki czemu można ćwiczyć wymowę każdej z nich od a do ż.

Całości dopełniają zabawne i kolorowe ilustracje autorstwa Agnieszki Gawor.

Wesołe rymowanki, których bohaterowie przezywają różne historie na pewno spodobają się dzieciom. U nas największą "sławę" zdobył wiersz pt. "Rak Ignacy". Myślę, że nie muszę tłumaczyć dlaczego? :-)Pozycję polecamy zarówno tym mniejszym smykom, (radość ze słuchania gwarantowana) jak i tym starszym, którzy już samodzielnie potrafią przebrnąć przez gąszcz liter, a czytanie nie tylko zagwarantuje im dobrą zabawę, ale również ćwiczenia poprawnej wymowy.
Wydawnictwo - WiR
Rok wydania - 2013
Liczba stron - 48

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)