Przejdź do głównej zawartości

Meadow Ring Toss Od Plan Toys

Na Wyspach od kilku dni króluje lato (uwierzycie, że tydzień temu chodziliśmy jeszcze w kurtkach zimowych , ale to już na szczęście za nimi). Ale do rzeczy ważnych. W raz z nadejściem pięknej pogody rozpoczął się u nas sezon "nadworny" :-). Na ile czas pozwala odwiedzamy różne place zabaw,  biwakujemy, było też wesołe miasteczko no i pierwsze wejście na kort - ale o tym innym razem :-).

Dzisiaj pokażemy Wam jedną z naszych ogrodowych gier Ignacego, która nie tylko sprawdziła się w domu ale również w plenerze. Czy jest to jedna z jego ulubionych ??? Trudno powiedzieć, ponieważ wszystko co jest związane z dworem jest ulubione :-)

 "Meadow Ring Toss" od Plan Toys to zestaw trzech drewnianych podstawek oraz sześciu krążków wykonanych z plecionego grubego sznura, którymi rzucając należy trafić na podstawki (kijki). Dodatkową trudnością jest fakt, iż krążki są oznaczone różnymi kolorami, odpowiadającymi tym samym kolorom na podstawkach, które podczas zabawy należy do siebie dopasować. U nas nikt nie zwraca uwagi na te kolory :-) a o braniu ich pod uwagę podczas gry  już dawno zapomniałam :-). Zwycięzcą w grze jest osoba, która wykonała więcej celnych rzutów. 
Podstawki są różnych rozmiarów. Jedna jest wyższa dwie pozostałe - takiego samego rozmiaru - niższe, wykonane z drewna. Ponadto stanowią trzy odrębne niepołączone ze sobą elementy co dodatkowo może służyć podniesieniu stopnia trudności podczas gry, ponieważ można je ustawić w różnych odległościach i ustalić wyższą liczbę zdobytych punktów za wrzucenie krążka na najdalej ustawioną podstawkę.   

 Gra wspaniale rozwija:
- motorykę dużą,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- precyzję rzutów,
- koncentrację,

Na koniec dodam kilka słów o jakości kompletu. Jako posiadacze kilku zabawek firmy Plan Toys muszę przyznać, iż wszystkie są wykonane na najwyższym poziomie.

Polecamy wszystkim miłośnikom gier ogrodowych


Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬!

Komentarze

 1. Nie na to jak zabawa na świeżym powietrzu ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. u nas też ostatnio pięknie i ciepło - idealne warunki na wyjście z domu! myślę, że Ignacy ma bardzo zdrowe podejście :)
  uwielbiam takie gry, które można wykorzystać jako urozmaicenie spotkania przy grillu - dla dzieci ciekawe ćwiczenie, a dla dorosłych dobry pretekst do wstania i poruszania się
  w tej konkretnie podobają mi się krążki (to jakiś grubo pleciony sznur?) i pomysł z kolorami (nie wiem czemu pomijacie - wydaje mi się fajnym urozmaiceniem)

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, czas spędzony na dworze jest zawsze miły, przyjemny i pożyteczny ;-). Krążki są wykonane z grubego plecionego sznura. A co do kolorów i trzymania się tej zasady, pomijamy ją ponieważ dosyć trudno jest trafić Ignacemu, a jak dochodzą kolory to już się zniechęca do gry, więc obecnie nie przejmujemy się kolorami i gramy.Liczy się dobra zabawa. A z czasem jak to się mówi "trening czyni mistrza" pewnie będziemy też grać z uwzględnieniem kolorów :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Stara sprawdzona zabawa w nowej odsłonie:)

  OdpowiedzUsuń
 5. To fakt, jako dziecko grywaliśmy :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .