Przejdź do głównej zawartości

Kubuś i Przyjaciele - Seria POZNAJEMY PRZYRODĘ

Starsi czy młodsi,chłopcy czy dziewczynki,nie ma to większego znaczenia, wszyscy uwielbiają małego zabawnego misia,który z kolei uwielbia słodziutki miodek. Nie znam dziecka, które nie znało by Kubusia Puchatka.

Nie tak dawno "wpadły mi w ręce" dwie książeczki właśnie o przygodach Kubisia i jego przyjaciół. Pozycje "Kubuś i drzewa" oraz "Królik w ogródku" wchodzą w skład serii POZNAJEMY PRZYRODĘ wydawnictwa EGMONT. Seria książeczek poświęcona jest światu przyrody, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Obie książeczki podzielone są na dwie części. Pierwsza z nich to historia przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu, młodzi czytelnicy poznają przyrodę i jej tajemnice, co pozwala im zrozumieć konieczność szanowania otaczającego je środowiska,

W opowieściach znalazły się pytania, które podsycają ciekawość dziecka, odpowiedzi na nie zamieszczono w drugiej części obu książeczek. Każde pojęcie wyjaśniono w prosty sposób i opatrzona zdjęciami oraz ilustracjami. Dodatkowo książeczki wzbogacają ramki, w których znajdują się pomysły na proste zabawy z młodymi czytelnikami.

"Kubuś i drzewa" to zabawna historyjka opowiadająca o drzewach, ich budowie, zasadzaniu oraz ogromnym ich znaczeniu dla człowieka. Z drugiej części książeczki młody czytelnik dowiaduję się m.in: o nasionach, korzeniach drzew, liściach czy korze. W bardzo prosty sposób wyjaśniono jak można określić wiek poszczególnego drzewa oraz dla jakich zwierząt drzewo jest domem.


"Królik w ogródku" opowiada o tym jak przyjaciele współpracując razem zasiali grządki i w jaki sposób się mini opiekowali aby wszystko co zostało zasiane wyrosło. Druga część książeczki wyjaśnia m. in. jak zbudowane są nasiona, w jaki sposób należy siać nasiona oraz kiedy je podlewać. Jest również instrukcja krok po kroku jak w warunkach domowych stworzyć swój własny mały ogródek. Na końcu pokazane są kolory zdrowia. 

Cała seria jest bardzo przyjemna w odbiorze, zabawna a zarazem pouczająca i przekazującą ważne przesłanie jakim jest konieczność dbania o nasze wspólne dobro - środowisko naturalne.


Wydawnictwo - EGMONT
Seria - Poznajemy Przerodę
Liczba stron - 38
Wydanie pierwsze - Warszawa 2012

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.