Przejdź do głównej zawartości

Jaką hulajnogę wybrać dla 2-latka

Wiosna zagościła już na dobre, kwitną bzy a dzieci spędzają każdą wolną chwilę na placach zabaw, parkach i domowych ogrodach. Jak uatrakcyjnić ten czas i sprawić by jednocześnie okazał się aktywny?

My polecamy zakup hulajnogi, w naszym przypadku okazało się to inwestycją na lata. Gdy Ignacy miał ok 30 miesięcy (2,5 roku) kupiliśmy mu trójkołową hulajnogę micro. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Nauka nie trwała długo po kilku mniej lub bardziej udanych próbach młody śmigał jak szalony. Nie było wyjścia na plac zabaw bez niej (a i tam okazywała się niezastąpionym sprzętem). 

 


Jazda na hulajnodze to wspaniały trening motoryki dużej, wykształca zmysł równowagi, rozwija mięśnie nóg pleców i brzucha. Podczas jazdy na hulajnodze aktywizowanej jest całe ciało. 

Ciekawostką o której wiadomo nie od dziś, jest pozytywny wpływ na rozwoju sprawności językowej u dzieci, które od najmniejszych lat jeżdżą na hulajnodze. Dzieje się tak dlatego że obie część mózgu (odpowiedzialne za zmysł równowagi i mowę) leżą w tej samej część, dzięki ćwiczeniu jednego z nich (w tym przypadku zmysłu równowagi) ćwiczona jest równocześnie część odpowiedzialna za rozwój sprawności językowych.   

Hulajnoga micro dzięki swej trójkołowej budowie jest stabilna, bezpieczna i łatwa w manewrowaniu. Rączka jest regulowana dzięki czemu z łatwością można ją dostosować do wzrostu dziecka. Nad tylnym kołem znajduje się hamulec. Skręcanie na hulajnodze odbywa się poprzez przechylenie rączki w prawo lub w lewo. Lekka i poręczna, idealnie sprawdza się jako "pierwsza" hulajnoga. Dodatkowym plusem trójkołowej hulajnogi jest fakt, że dziecko stojąc na niej może być ciągnięte przez rodzica/osobę dorosłą. 
Nasza wersja przeznaczona jest dal dzieci od 3 do 8 roku życia, ale w ubiegłym roku Ignacy "przesiadł" się na wersję dwukołową. 

Trzykołową hulajnogę polecamy wszystkim maluchom, które będą w rozpoczynać swoją przygodę z tym sprzętem :-) 

 (Na zdjęciach Ignacy podczas spaceru w parku, na specjalne życzenie mamy jeszcze na "starej" hulajnodze :-))


Komentarze

  1. My zdecydowanie woleliśmy biegówkę, ale teraz jako sześciolatka lubi też hulajnogę.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas biegówka była bardzo krótko może pół roku, jak przeszedł na hulajnogę tak już na niej został :-)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.