Przejdź do głównej zawartości

Gra Logiczna - Następstwa Czasowe "Przed i Po"

Kolejną nasza propozycją dla 3-4 latków jest gra logiczna "Przed i po" włoskiej firmy Lisciani Giochi. Ta bardzo zabawna i kolorowa gra pozwala dzieciom odkryć zasadę następstwa czasowego. Każda plansza jest podzielona na trzy sekwencje, które opisują ten sam przedmiot w trzech różnych momentach (przed, w trakcie i po): gasnącą świeczkę, rozkwitający kwiat, kurczaczek wydostający się z jajka czy królik zajadający marchewkę, to tylko kilka przykładów jakie znajdziecie w zestawie. Łącząc prawidłowo karty, dziecka odtwarza następstwo czasowe, rozwija zdolności refleksyjne oraz logiczne.
Cały zestaw zawiera 8 plansz podzielonych na trzy elementy, każda plansza przedstawia jedno następstwo czasowe.

Jakość elementów wykonanych z grubej tektury jest bardzo dobra (u nas po kilkuletnim używaniu nie ma śladu) , ponadto piękne kolorowe i żywe ilustracje są niewątpliwie "kuszącą" propozycją dla dzieci.

U nas puzzle sprawdziły się świetnie również jako "pierwsze historyjki obrazkowe", Ignacy zawsze z dużą przyjemnością układał tą grę. Obecnie jest to już jedna z tych zabaw, które zostały odłożone na górną półkę, gdyż zwyczajnie młody z niej wyrósł, ale postanowiliśmy do niej powrócić dla Was. Uważam, iż jest to pozycja dostępna na polskim rynku godna polecenia dla każdego 3 - 4 latka. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)