Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Gra Logiczna - Następstwa Czasowe "Przed i Po"

Kolejną nasza propozycją dla 3-4 latków jest gra logiczna "Przed i po" włoskiej firmy Lisciani Giochi. Ta bardzo zabawna i kolorowa gra pozwala dzieciom odkryć zasadę następstwa czasowego. Każda plansza jest podzielona na trzy sekwencje, które opisują ten sam przedmiot w trzech różnych momentach (przed, w trakcie i po): gasnącą świeczkę, rozkwitający kwiat, kurczaczek wydostający się z jajka czy królik zajadający marchewkę, to tylko kilka przykładów jakie znajdziecie w zestawie. Łącząc prawidłowo karty, dziecka odtwarza następstwo czasowe, rozwija zdolności refleksyjne oraz logiczne.
Cały zestaw zawiera 8 plansz podzielonych na trzy elementy, każda plansza przedstawia jedno następstwo czasowe.

Jakość elementów wykonanych z grubej tektury jest bardzo dobra (u nas po kilkuletnim używaniu nie ma śladu) , ponadto piękne kolorowe i żywe ilustracje są niewątpliwie "kuszącą" propozycją dla dzieci.

U nas puzzle sprawdziły się świetnie również jako "pierwsze historyjki obrazkowe", Ignacy zawsze z dużą przyjemnością układał tą grę. Obecnie jest to już jedna z tych zabaw, które zostały odłożone na górną półkę, gdyż zwyczajnie młody z niej wyrósł, ale postanowiliśmy do niej powrócić dla Was. Uważam, iż jest to pozycja dostępna na polskim rynku godna polecenia dla każdego 3 - 4 latka. 

Komentarze

Popularne posty