Przejdź do głównej zawartości

Gra Logiczna - Następstwa Czasowe "Przed i Po"

Kolejną nasza propozycją dla 3-4 latków jest gra logiczna "Przed i po" włoskiej firmy Lisciani Giochi. Ta bardzo zabawna i kolorowa gra pozwala dzieciom odkryć zasadę następstwa czasowego. Każda plansza jest podzielona na trzy sekwencje, które opisują ten sam przedmiot w trzech różnych momentach (przed, w trakcie i po): gasnącą świeczkę, rozkwitający kwiat, kurczaczek wydostający się z jajka czy królik zajadający marchewkę, to tylko kilka przykładów jakie znajdziecie w zestawie. Łącząc prawidłowo karty, dziecka odtwarza następstwo czasowe, rozwija zdolności refleksyjne oraz logiczne.
Cały zestaw zawiera 8 plansz podzielonych na trzy elementy, każda plansza przedstawia jedno następstwo czasowe.

Jakość elementów wykonanych z grubej tektury jest bardzo dobra (u nas po kilkuletnim używaniu nie ma śladu) , ponadto piękne kolorowe i żywe ilustracje są niewątpliwie "kuszącą" propozycją dla dzieci.

U nas puzzle sprawdziły się świetnie również jako "pierwsze historyjki obrazkowe", Ignacy zawsze z dużą przyjemnością układał tą grę. Obecnie jest to już jedna z tych zabaw, które zostały odłożone na górną półkę, gdyż zwyczajnie młody z niej wyrósł, ale postanowiliśmy do niej powrócić dla Was. Uważam, iż jest to pozycja dostępna na polskim rynku godna polecenia dla każdego 3 - 4 latka. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.