Przejdź do głównej zawartości

Gra Logiczna "Kodowanie" DIY - do druku - Projekt "Grajmy"

Kolejna z serii łamigłówek DIY do druku. Dzisiaj ponownie "Kodujemy" kształty, ale przy innych założeniach.

Tablica podzielona na 4 wiersze, każdy wiersz podzielony jest na 7 sekcji(od 1 do 7). Kształty na planszy są ruchome, Można je ustawiać na dowolnych miejscach - pamiętając jednak o zasadzie, że przy każdym z numerków może być tylko jeden kształt. Przykład na zdjęciu poniżej Dzięki ruchomym kształtom na planszy głównej w grze można ułożyć bardzo wiele różnych kombinacji do odkodowania (nie wszystkie rzędy muszą być użyte przy ustalaniu pozycji). 

Zadaniem dziecka jest odczytanie przy jakim numerku znajduje się określony kształt i umieścić go na mniejszej planszy odkodowującej. 

W skład gry wchodzą:
- plansz główna (z kompletem 7 kształtów),
plansza odkodowująca,
- 7 kształtów odpowiadających kształtom z planszy głównej.

Według mojej opinii gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia

Wpis powstał w ramach projektu ‪#‎grajmy‬


Jeśli chcesz otrzymać ta grę za darmo, udostępnij proszę ten post na facebooku, a układanki z przyjemnością wyślę na maila :-) będzie mi również miło jak polubicie post :-)

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)