Przejdź do głównej zawartości

Catch Ball Set - Projekt "grajmy" GRA PLENEROWA

Maj w projekcie #‎grajmy‬ upływa pod hasłem "gry plenerowe". O jednej takiej grze już pisaliśmy tutaj, dzisiaj pod lupę idzie druga z naszych ulubionych gier terenowych "catch ball" czyli "złap piłkę". Gra jest niezwykle prosta, ale jak to zazwyczaj bywa, im prościej tym weselej :-).  

W skład gry wchodzą dwie "rakietki" w kształcie dłoni, które wewnętrzną część mają wyszytą rzepem, natomiast na stronie wewnętrznej przymocowane są paski również na rzepy. Ponadto w skład kompletu wchodzi również piłka wielkości piłki do tenisa. Gracze przymocowują rakietki do rąk. Dzięki rzepom możliwa jest regulacja, więc każdy z graczy dopasowuje rakietkę do wielkości własnej dłoni. Następnie staja na wprost siebie i pierwszy z graczy rzuca piłkę do drugiego gracza tak aby zaczepiła się do rakietki. Celem gry jest wykonanie jak największej liczby celnych rzutów. Ten gracz który tego dokona jest zwycięzcą. :-)

Bardzo przyjemna i prost gra,która umili każdemu wyjście do parku, sprawdzi się również jak gra plażowa czy ogrodowa. 

Poza świetna zabawą gracze ćwiczą:
- małą motorykę,
- koordynację wzrokowo- ruchową,
- celność rzutów,
- koncentrację,

Polecamy na słoneczne dni :-)


Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Eksperyment "Rozkwitający kwiat" - PROJEKT PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI

Eksperyment "rozkwitający kwiat" prezentujemy dzisiaj w ramach projektu "PIĄTKI Z EKSPERYMENTAMI", to właśnie  dzięki niemu w każdy piątek opisujemy co najmniej jeden przeprowadzony przez nas eksperyment, a o całej inicjatywie możecie przeczytać TUTAJ.