Przejdź do głównej zawartości

Zingo! Sight Words Od Thinkfun - PROJEKT "grajmy"

Gra Zingo Sight Words od firmy Thiknfun przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 7 roku życia, grać w nią może od 2 do 6 graczy.

W skład gry wchodzi:

- 72 plastikowe plakietki (24 wyrazy w języku angielskim tzw. "sight words", wyrazy powtarzają się trzy razy),
-   6 dwustronnych kart "Zingo" (strona zielona jest łatwym poziomem, natomiast strona czerwona jest trudniejszym poziomem),
- "Zinger" - maszynka do wysuwania plakietek.

Przygotowanie do gry:
Gracze wybierają plansze (poziom oraz ilość kart, która zależy od ilości graczy (2 graczy może użyć trzech plansz każdy, 3 graczy - po dwie plansze, powyżej 3 graczy już tylko jednej). 
Następnie w maszynie umieszcza się losowo plakietki z wyrazami. Cel gry - jako pierwszy zapełnić swoją planszę plakietkami. Dodatkową atrakcją podczas gry jest niewątpliwie użycie maszynki do odsłaniania plakietek. Jeżeli gracz wylosuje plakietki, które nie pasuję do jego planszy, wtedy musi umieści je ponownie w maszynce poprzez specjalne otwory znajdujące się w górnej części "Zingera". 

Podczas gry dzieci ćwiczą:
- odczytywanie wyrazów,
- poszerzają słownictwo,
- spostrzegawczość,
- percepcję wzrokową,
- małą motorykę,
- wykonywanie instrukcji,
- zachowania społeczne.


Drugą wersją trudniejszą gry jest ustalenie określonego wzoru do ułożenia na planszy z plakietek na. trzech miejsc na skos zaczynają od górnego lewego brzegu.

U nas gra cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad półtora roku.

Serdecznie polecamy!

Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .