Przejdź do głównej zawartości

Zingo! Sight Words Od Thinkfun - PROJEKT "grajmy"

Gra Zingo Sight Words od firmy Thiknfun przeznaczona jest dla dzieci od 3 do 7 roku życia, grać w nią może od 2 do 6 graczy.

W skład gry wchodzi:

- 72 plastikowe plakietki (24 wyrazy w języku angielskim tzw. "sight words", wyrazy powtarzają się trzy razy),
-   6 dwustronnych kart "Zingo" (strona zielona jest łatwym poziomem, natomiast strona czerwona jest trudniejszym poziomem),
- "Zinger" - maszynka do wysuwania plakietek.

Przygotowanie do gry:
Gracze wybierają plansze (poziom oraz ilość kart, która zależy od ilości graczy (2 graczy może użyć trzech plansz każdy, 3 graczy - po dwie plansze, powyżej 3 graczy już tylko jednej). 
Następnie w maszynie umieszcza się losowo plakietki z wyrazami. Cel gry - jako pierwszy zapełnić swoją planszę plakietkami. Dodatkową atrakcją podczas gry jest niewątpliwie użycie maszynki do odsłaniania plakietek. Jeżeli gracz wylosuje plakietki, które nie pasuję do jego planszy, wtedy musi umieści je ponownie w maszynce poprzez specjalne otwory znajdujące się w górnej części "Zingera". 

Podczas gry dzieci ćwiczą:
- odczytywanie wyrazów,
- poszerzają słownictwo,
- spostrzegawczość,
- percepcję wzrokową,
- małą motorykę,
- wykonywanie instrukcji,
- zachowania społeczne.


Drugą wersją trudniejszą gry jest ustalenie określonego wzoru do ułożenia na planszy z plakietek na. trzech miejsc na skos zaczynają od górnego lewego brzegu.

U nas gra cieszy się niesłabnącą popularnością od ponad półtora roku.

Serdecznie polecamy!

Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie