Przejdź do głównej zawartości

Wykluczanie ze zbioru

Wykluczanie ze zbioru jest ćwiczeniem w którym dziecko musi przeanalizować określony zbiór a następnie wykluczyć z niego element, który nie pasuje. Tego typu ćwiczenia można wykonywać na przeróżnym materiale zarówno tematycznym jak i atematycznym. Na przedmiotach jak i na obrazach. My ćwiczymy je też na różne sposoby i przy użyciu różnych materiałów, pomocy i zabawek. Ale dzisiaj pomoc, którą sama zrobiłam. Jest to 15 karteczek, na których znajdują się 4 zbiory. Każdy zbiór zawiera 3 elementy. W każdym zestawie jest jeden zbiór który różni się tylko jednym elementem. Jest to zbiór, który należy wykluczyć.
Życzymy miłego wykluczania :-)

Dla chętnych karty do pobrania są TUTAJ

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)