Przejdź do głównej zawartości

Układanka z Trójkątów - Trening Spostrzegawczości i Koncentracji

Nowość u nas a już stała się hitem.

Układanka z trójkątów wspaniały trening spostrzegawczości i koncentracji. Także drukujcie, wycinajcie i układajcie :-)

W składa układanki wchodzi:

20 trójkątów (każdy trójkąt ma trzy kółka które są czarne lub białe, ułożone w różnych pozycjach)


Plansza do odwzorowywania (plansze można ułożyć w 4 różnych pozycjach: dwie poziome i dwie pionowe, uzyskując tym samym 4 różne wzory).


Na koniec Ignacy i jego pierwsze zmaganie z układanką :-)

Materiał do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Odpowiedzi
    1. Super, to pobierajcie, drukujcie, wycinajcie,laminujcie i układajcie :-)

      Usuń
  2. W jaki sposób wydrukować trójkąty, żeby było ich 20, w konfiguracji potrzebnej do ułożenia planszy z odwzorowaniem? W materiałach na pierwszej stronie jest ich 6.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)