Przejdź do głównej zawartości

Rapido Firmy Hape - PROJEKT "grajmy"

Nagrodzona Złotą Pieczęcią na "Oppenheim Best Toy Award" w 2006 roku gra, w której spostrzegawczość, precyzja i szybkość muszą iść w parze aby wygrać. 

"Rapido" firmy Hape to niesamowita gra, której celem jest zebranie kolorowych kulek przy użyciu specjalnej bambusowej tuby. Ale uwaga, kulki należy zebrać zgodnie ze wzorem, który uprzednio wylosował gracz. Im szybciej tym lepiej.

Gra przeznaczona jest dla graczy od 3 do 99 roku życia, ilość graczy od 2 do 4.


W skład gry wchodzą:

1. Wzory, które umieszczone są na bambusowych listewkach


2. Pojemnik w którym trzyma się wzory oraz tuby którymi zbiera się  kulki (w komplecie tub jest 4)


Sznur, który rozkłada się na stole a w środku rozsypuje kulki, oraz same kulki


 Rozpoczęcie gry:

Po rozłożeniu wszystkich elementów na stole, rozpoczyna się się rozgrywka. Każdy z graczy losuje listewkę ze wzorem, po czym przy użyciu tuby zbiera kulki w odpowiedniej kolejności (zgodnie z wylosowanym wzorem). Kto pierwszy zbierze prawidłowo wzór wygrywa. W zależności od ilości graczy można wylosować więcej niż jeden wzór, wtedy należy skompletować wszystkie wzory). Pamiętać należy jeszcze o jednym szczególe. Odczytywanie wzoru odbywa się od góry w dół. Rapido to wspaniała gra która zarówno bawi jak i uczy.

Wszystkie elementy (poza sznurem) zostały wykonane z bambusa. Jakość zabawki jest na najwyższym poziomie.

Serdecznie polecamy!
Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬!

Komentarze

  1. Świetna gra. Mój syn gra w nią w przedszkolu i na dniach otwartych koniecznie musiał ze mną zagrać. Ma już 6 lat, ale nadal chętnie po nią sięga:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Synek ma 5,5 i bardzo ją lubi. Gra jest szybka dynamiczna i zabawna. Znamy 10 latków, którzy też grywają :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Gdzie można ją kupić? Szukam, szukam i nic..

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie