Przejdź do głównej zawartości

Rapido Firmy Hape - PROJEKT "grajmy"

Nagrodzona Złotą Pieczęcią na "Oppenheim Best Toy Award" w 2006 roku gra, w której spostrzegawczość, precyzja i szybkość muszą iść w parze aby wygrać. 

"Rapido" firmy Hape to niesamowita gra, której celem jest zebranie kolorowych kulek przy użyciu specjalnej bambusowej tuby. Ale uwaga, kulki należy zebrać zgodnie ze wzorem, który uprzednio wylosował gracz. Im szybciej tym lepiej.

Gra przeznaczona jest dla graczy od 3 do 99 roku życia, ilość graczy od 2 do 4.


W skład gry wchodzą:

1. Wzory, które umieszczone są na bambusowych listewkach


2. Pojemnik w którym trzyma się wzory oraz tuby którymi zbiera się  kulki (w komplecie tub jest 4)


Sznur, który rozkłada się na stole a w środku rozsypuje kulki, oraz same kulki


 Rozpoczęcie gry:

Po rozłożeniu wszystkich elementów na stole, rozpoczyna się się rozgrywka. Każdy z graczy losuje listewkę ze wzorem, po czym przy użyciu tuby zbiera kulki w odpowiedniej kolejności (zgodnie z wylosowanym wzorem). Kto pierwszy zbierze prawidłowo wzór wygrywa. W zależności od ilości graczy można wylosować więcej niż jeden wzór, wtedy należy skompletować wszystkie wzory). Pamiętać należy jeszcze o jednym szczególe. Odczytywanie wzoru odbywa się od góry w dół. Rapido to wspaniała gra która zarówno bawi jak i uczy.

Wszystkie elementy (poza sznurem) zostały wykonane z bambusa. Jakość zabawki jest na najwyższym poziomie.

Serdecznie polecamy!
Wpis powstał w ramach projektu #‎grajmy‬!

Komentarze

  1. Świetna gra. Mój syn gra w nią w przedszkolu i na dniach otwartych koniecznie musiał ze mną zagrać. Ma już 6 lat, ale nadal chętnie po nią sięga:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Synek ma 5,5 i bardzo ją lubi. Gra jest szybka dynamiczna i zabawna. Znamy 10 latków, którzy też grywają :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Gdzie można ją kupić? Szukam, szukam i nic..

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .