Tyle razy nas odwiedziliście :-)

"Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej wydawnictwo Siedmioróg

Zadebiutowała w 1919 na łamach "Płomyka" by w 1936 roku stać się autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich. Mowa oczywiście o Marii Kownackiej i jej Plastusiu. 

Trylogia w której skład wchodzą: "Plastusiowy Pamiętnik", "Przygody Plastusia" oraz 'Plastusiowo" opowiada o przygodach sympatycznego ludzika z plasteliny. 

Dzisiaj przybliżę pierwsza pozycję z listy czyli "Plastusiowy Pamiętnik" wydawnictwa Siedmiogród. Książka jest niezwykle kolorowa i nowatorsko wydana pod względem edytorskim. Wyróżnia się nową aranżacją jak i nowoczesnym projektem graficznym, wszystko to sprawia, iż różni się od wszystkich wcześniejszych wydań. Barwne i pełne życia ilustracje wydobywają z dobrze wszystkim znanego utworu nowe treści. 

Zachęcamy do zaprzyjaźnienia się z Plastusiem i jego towarzyszami z piórnika Tosi. Następnie można wybrać się z nimi do szkoły, gdzie czeka mnóstwo przygód. Są tam panny z włóczki, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy Tosi. To miejsce gdzie odbędzie się również pojedynek Plastusia z kałamarzem. 

W naszym domu Plastuś zagościł kilka tygodni temu i stał się niemal bohaterem narodowy. W związku z wyżej opisaną sytuacją w najbliższym czasie nabędziemy dwie pozostałe części trylogii, a po jej przeczytaniu na pewno podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami. 


  


Autor: Maria Kownacka
Wydawnictwo: Siedmioróg,
Ilustracje: Artur Piątek
Liczba stron: 109
Oprawa: miękka


Komentarze

Popularne posty