Przejdź do głównej zawartości

"Plastusiowy Pamiętnik" Marii Kownackiej wydawnictwo Siedmioróg

Zadebiutowała w 1919 na łamach "Płomyka" by w 1936 roku stać się autorka jednej z najsympatyczniejszych i najbardziej lubianych postaci literackich. Mowa oczywiście o Marii Kownackiej i jej Plastusiu. 

Trylogia w której skład wchodzą: "Plastusiowy Pamiętnik", "Przygody Plastusia" oraz 'Plastusiowo" opowiada o przygodach sympatycznego ludzika z plasteliny. 

Dzisiaj przybliżę pierwsza pozycję z listy czyli "Plastusiowy Pamiętnik" wydawnictwa Siedmiogród. Książka jest niezwykle kolorowa i nowatorsko wydana pod względem edytorskim. Wyróżnia się nową aranżacją jak i nowoczesnym projektem graficznym, wszystko to sprawia, iż różni się od wszystkich wcześniejszych wydań. Barwne i pełne życia ilustracje wydobywają z dobrze wszystkim znanego utworu nowe treści. 

Zachęcamy do zaprzyjaźnienia się z Plastusiem i jego towarzyszami z piórnika Tosi. Następnie można wybrać się z nimi do szkoły, gdzie czeka mnóstwo przygód. Są tam panny z włóczki, nauczyciele oraz koleżanki i koledzy Tosi. To miejsce gdzie odbędzie się również pojedynek Plastusia z kałamarzem. 

W naszym domu Plastuś zagościł kilka tygodni temu i stał się niemal bohaterem narodowy. W związku z wyżej opisaną sytuacją w najbliższym czasie nabędziemy dwie pozostałe części trylogii, a po jej przeczytaniu na pewno podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami. 


  


Autor: Maria Kownacka
Wydawnictwo: Siedmioróg,
Ilustracje: Artur Piątek
Liczba stron: 109
Oprawa: miękka


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.