Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Montessori Map Work

Jeśli macie w domu małego miłośnika map tak jak ja, to zapraszam do lektury. Dzisiaj książeczka którą polecamy jest nietypowa, wyróżniająca się od innych atlasów. Dlaczego? Ponieważ jest to książeczka oparta na założeniach Metody Montessori. "Montessori Map Work" jest jedną z czterech wchodzących w skład serii książeczek, która poświęcona jest kontynentom. Inne tytuły z serii to:

- Montessori Letter Work,
- Montessori Number Work,
- Montessori Shape Work.

Każda z pozycji poświęcona jest określonemu tematowi. 

Książeczkę polecamy zdecydowanie dla mniejszych dzieci. Sprawdzi się świetnie jako pierwsze wprowadzenie nie tyle co do geografii, ale do nauki kontynentów na pewno. 


Opracowanie dzięki montessorańskiemu podejściu najpierw skupia się na konkretach, a następnie przechodzi do abstrakcji. Dzięki czemu dziecko studiując książeczkę pierwszą informacją jaką odczyta to fakt, iż Ziemia jest okrągła a tworzą ją ląd i woda.


Po przedstawieniu konkretów, przechodzi się do przedstawienia Ziemi jako powierzchni płaskiej, gdzie każdy kontynent przedstawiony jest innym kolorem. Pierwsza mapa nie zawiera nazw kontynentów, przedstawione jest jedynie ich położenie na mapie.Kolejne strony poświęcone są poszczególnym kontynentom. Podana jest nazwa każdego z nich, oraz nazwy i ilustracje zwierząt żyjących na danym kontynencie. Ponadto każdy z kontynentów ma oznaczone kontury w celu obrysowania ich palcem przez dziecko.
Na końcu książeczki znajduje się kolejna mapa (rozkładana) przedstawiająca kontynenty. Tym razem naniesiono na nią wszystkie wcześniej podane informacje dotyczące danego kontynentu. Mapa jest swoistym podsumowanie zdobytej wiedzy.Autorzy: Bobby i June George
Ilustracje: Alyssa Nassner
Rok wydania: 2014
Wersja: anglojęzyczna
Oprawa: twarda
Stron: 20Komentarze

Popularne posty