Przejdź do głównej zawartości

How Do You Feel? - Gra O Emocjach

Każdy rodzic wie jak ważna jest rozmowa z dzieckiem o jego emocjach. Umiejętność rozpoznawanie emocji jest bardzo ważnym elementem edukacji wczesnoszkolnej. Równie ważne jest aby nauczyć dziecko radzić sobie z nimi. 

Dzisiaj u nas na tapecie gra właśnie o emocjach. Gra w której dzieci używając magnetycznych elementów i tablicy układają twarze wyrażające różne emocje (te pozytywne jak i negatywne). 

Mowa o "Jak się czujesz?" firmy ELC, w skład której wchodzi:
- 8 kart przedstawiających emocje,
- 8 kart opisujących określone zdarzenie,
- 15 elementów magnetycznych,
- 1 magnetyczna plansza.

Bawić można się na wiele sposobów:
- kopiowanie rysunku (stymulacja percepcji wzrokowej),
- rodzic opisuje postać a zadaniem dziecka jest ją ułożyć (stymulacja percepcji słuchowej),
- kreowanie twarzy samemu (pobudzanie wyobrażni)'
- mniejsze dzieci z przyjemnością nauczą się części twarzy,
- podczas zabawy dzieci uczą się rozpoznawać i opisywać emocje,
- ponadto uczą się dopasowywać emocje do określonych sytuacji.


 HAPPY (WESOŁY)ANGRY (ZŁY)EXCITED (PODEKSCYTOWANY)

SAD (SMUTNA)


RELAXED (ZRELAKSOWANA)
SHOCKED (ZSZE 

SHOCKED (ZSZOKOWANY)
TIRED (ZMĘCZONY)

BORED (ZNUDZONY)WŁASNA PROPOZYCJA 
HAPPY 

Na koniec dopasowanie określonych sytuacji do towarzyszących im emocji.Wpis powstał w ramach projektu ‪#‎grajmy‬!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie