Przejdź do głównej zawartości

Gra "Baa Baa" Od Orchard Toys - PROJEKT "grajmy

Dzisiaj propozycja gry dla 2-3 latka od firmy Orchard Toys. Nazwa gry "baa baa" nawiązuje do bardzo popularnej w Wielkiej Brytanii piosenki dla dzieci zatytułowanej 'Baa baa black sheep", która opowiada o owieczkach. I w takiej tematyce też jest gra, a jej bohaterami są owieczki. 


W skład gry wchodzą:
- 4 plansze, każda zawiera 6 kółek w różnych kolorach,
- 24 owieczki z podstawkami,
- tarcza,

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. Grać w nią może od 2 do 4 graczy. Bardzo proste zasady, urocze duże elementy gry oraz wysoka jakość wykonania, to na pewno cechy charakteryzujące tą grę.

Podczas gry dzieci:

- ćwiczą rozpoznawanie, dopasowywania i nazywanie kolorów (u troszkę starszych dzieci można
  ćwiczyć kolory np w języku angielskim),
- uczą się interakcji społecznych, współpracy,
- uczą się obserwacji,
- ćwiczą koncentrację.

Przygotowanie do gry


Celem gry jest dopasowanie owieczek (według koloru ubranka) do określonych kolorów na planszy.
Gracz, który jako pierwszy zapełni wszystkie pola owieczkami w odpowiednich kolorach ubrań wygrywa.

Rozpoczęcie gry:

Każdy z graczy otrzymuje planszę (jeżeli jest 2 graczy, mogą otrzymać 2 plansze). Na środku rozstawione są wszystkie owieczki (każda owieczka ma na sobie ubranko w jednym kolorze). Pierwszy z graczy kręci tarczą. Strzałka może pokazać określony kolor (zielony, czerwony, brązowy, fioletowy, niebieski, żółty, pomarańczowy, biały, szary, różowy lub czarny) lub może wypaść jedno z trzech pól oznaczone owieczką z kolorowym szalikiem (wtedy gracz może wybrać dowolny kolor ubranka owieczki). Jeżeli wylosowany kolor nie znajduje się na planszy gracza, który ten kolor wylosował, nie ustawia żadnej owieczki na swojej planszy a ruch należy do kolejnego gracza. Zawodnicy grają po kolei, aż któryś z graczy zapełni całą planszę i tym samym wygra cała rozgrywkę.


Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬

Komentarze

  1. Dziękujemy :-) mimo, że w swym założeniu gra jest bardzo prosta, to synek bardzo ją lubi i często grywamy :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie