Przejdź do głównej zawartości

Gra "Baa Baa" Od Orchard Toys - PROJEKT "grajmy

Dzisiaj propozycja gry dla 2-3 latka od firmy Orchard Toys. Nazwa gry "baa baa" nawiązuje do bardzo popularnej w Wielkiej Brytanii piosenki dla dzieci zatytułowanej 'Baa baa black sheep", która opowiada o owieczkach. I w takiej tematyce też jest gra, a jej bohaterami są owieczki. 


W skład gry wchodzą:
- 4 plansze, każda zawiera 6 kółek w różnych kolorach,
- 24 owieczki z podstawkami,
- tarcza,

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. Grać w nią może od 2 do 4 graczy. Bardzo proste zasady, urocze duże elementy gry oraz wysoka jakość wykonania, to na pewno cechy charakteryzujące tą grę.

Podczas gry dzieci:

- ćwiczą rozpoznawanie, dopasowywania i nazywanie kolorów (u troszkę starszych dzieci można
  ćwiczyć kolory np w języku angielskim),
- uczą się interakcji społecznych, współpracy,
- uczą się obserwacji,
- ćwiczą koncentrację.

Przygotowanie do gry


Celem gry jest dopasowanie owieczek (według koloru ubranka) do określonych kolorów na planszy.
Gracz, który jako pierwszy zapełni wszystkie pola owieczkami w odpowiednich kolorach ubrań wygrywa.

Rozpoczęcie gry:

Każdy z graczy otrzymuje planszę (jeżeli jest 2 graczy, mogą otrzymać 2 plansze). Na środku rozstawione są wszystkie owieczki (każda owieczka ma na sobie ubranko w jednym kolorze). Pierwszy z graczy kręci tarczą. Strzałka może pokazać określony kolor (zielony, czerwony, brązowy, fioletowy, niebieski, żółty, pomarańczowy, biały, szary, różowy lub czarny) lub może wypaść jedno z trzech pól oznaczone owieczką z kolorowym szalikiem (wtedy gracz może wybrać dowolny kolor ubranka owieczki). Jeżeli wylosowany kolor nie znajduje się na planszy gracza, który ten kolor wylosował, nie ustawia żadnej owieczki na swojej planszy a ruch należy do kolejnego gracza. Zawodnicy grają po kolei, aż któryś z graczy zapełni całą planszę i tym samym wygra cała rozgrywkę.


Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬

Komentarze

  1. Dziękujemy :-) mimo, że w swym założeniu gra jest bardzo prosta, to synek bardzo ją lubi i często grywamy :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .