Tyle razy nas odwiedziliście :-)

"Dziadek do Orzechów" Wydawnictwa Olesiejuk

"Dziadek do Orzechów" powstał na podstawie powieści E.T.A. Haffmana. W Berlinie 1816 roku wydana została pierwsza wersja tej powieści. Na język francuski książkę przetłumaczył Aleksander Dumas i to właśnie jego wersja stała się podstawą do skomponowania przez Piotra Czajkowskiego baletu pod tym samym tytułem. 

Książka "Dziadek do Orzechów" wydawnictwa Olesiejuk to klasyka w pięknym wydaniu. Książka została cudnie zilustrowana przez serbską artystkę. Ana Grigiriew dzięki swym ilustracją zabiera małego czytelnika w świat magii i czarów.

Cała powieść utrzymana jest w formie baśniowej a jej główną bohaterką jest mała Klara, która na gwiazdkę dostaje m.in. "błyszczącego małego człowieczka", którego nazywa "Dziadkiem do Orzechów".  W świecie Klary jej zabawki ożywiają a ona sama przenosi się do innego świata po to by na końcu odnaleźć swojego księcia, którym okazuje się być właśnie tytułowy bohater.

Wydanie posiada twardą oprawę wypełnioną gąbką, dzięki czemu dzieci mają dodatkowe doznania sensoryczne. Całość oprawiana i wykonana perfekcyjnie. Papier gruby matowy, a co za tym idzie wytrzymały.

Polecamy wszystkim miłośnikom pięknej dziecięcej baśniowej literatury
  

Tytuł: "Dziadek do Orzechów"
Autor: E.T.A. Haffmana
Wydawnictwo: Olesiejuk
Ilustracje: Ana Grigiriew
Oprawa: Twarda wypełniona gąbką,
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2015

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty