Przejdź do głównej zawartości

"Dziadek do Orzechów" Wydawnictwa Olesiejuk

"Dziadek do Orzechów" powstał na podstawie powieści E.T.A. Haffmana. W Berlinie 1816 roku wydana została pierwsza wersja tej powieści. Na język francuski książkę przetłumaczył Aleksander Dumas i to właśnie jego wersja stała się podstawą do skomponowania przez Piotra Czajkowskiego baletu pod tym samym tytułem. 

Książka "Dziadek do Orzechów" wydawnictwa Olesiejuk to klasyka w pięknym wydaniu. Książka została cudnie zilustrowana przez serbską artystkę. Ana Grigiriew dzięki swym ilustracją zabiera małego czytelnika w świat magii i czarów.

Cała powieść utrzymana jest w formie baśniowej a jej główną bohaterką jest mała Klara, która na gwiazdkę dostaje m.in. "błyszczącego małego człowieczka", którego nazywa "Dziadkiem do Orzechów".  W świecie Klary jej zabawki ożywiają a ona sama przenosi się do innego świata po to by na końcu odnaleźć swojego księcia, którym okazuje się być właśnie tytułowy bohater.

Wydanie posiada twardą oprawę wypełnioną gąbką, dzięki czemu dzieci mają dodatkowe doznania sensoryczne. Całość oprawiana i wykonana perfekcyjnie. Papier gruby matowy, a co za tym idzie wytrzymały.

Polecamy wszystkim miłośnikom pięknej dziecięcej baśniowej literatury
  

Tytuł: "Dziadek do Orzechów"
Autor: E.T.A. Haffmana
Wydawnictwo: Olesiejuk
Ilustracje: Ana Grigiriew
Oprawa: Twarda wypełniona gąbką,
Liczba stron: 64
Rok wydania: 2015

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami", której pomysłodawczynią jest Karolowamama
Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy:
- miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody.