Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja - Wydawnictwo GREG

Wydawnictwo GREG ma w swojej ofercie serię "Kolorowa Klasyka" w skład której wchodzi kilka pozycji. Z uwagi na fakt, iż mieszkamy w Wielkiej Brytanii, nasz dostęp do polskiej literatury dziecięcej jest bardzo ograniczony. Ale ostatnio udało nam się "zdobyć" jedną z pozycji wchodzących w skład serii, którą od jakiegoś czasu chciałam zakupić.  "Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja" to zbiór krótkich, wesołych wierszyków, które w bardzo zabawny sposób opowiadają o najbardziej znanych i ciekawych krajach. Pod lupę wzięto 20 krajów: Wielką Brytanię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Niemcy, Polskę, Rosję, Włochy, Chiny, Indie, Japonię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcję, Australię, Brazylię, Meksyk, Stany Zjednoczone Ameryki, Egipt, Kenię oraz Grenlandię. Poza ciekawostkami dotyczącymi najsłynniejszych budowli, tradycyjnych potraw, zwyczajów czy ludowych strojów, poświęcono również uwagę florze i faunie. Ponadto przedstawiono stolice poszczególnych państw ich flagi oraz herby. 

Każdy podjęty temat opisany jest w formie krótkiego wierszyka/rymowanki, dzięki czemu odbiór treści jest bardzo przyjemny i zabawny, ponadto książka posiada wiele  przepięknych ilustracji i rysunków, które z pewnością przypadną każdemu dziecku do gustu.

Książka udziela odpowiedzi na wiele pytań jakie nasze pociechy potrafią zadać w ciągu dnia. Odpowiedzi te są zabawne a jednocześnie bardzo wyczerpujące. 


Wydawnictwo GREG
Rok wydania 2015
Oprawa twarda

W skład serii wchodzą:
- Wiersze dla dzieci,
- Baśnie babuni,
- Bajki La Fontaine,
- Rymowanki polskie wlazł kotek na płotek,
- Przysłowia polskie,
- Legendy polskie.

Komentarze

Popularne posty