Przejdź do głównej zawartości

Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja - Wydawnictwo GREG

Wydawnictwo GREG ma w swojej ofercie serię "Kolorowa Klasyka" w skład której wchodzi kilka pozycji. Z uwagi na fakt, iż mieszkamy w Wielkiej Brytanii, nasz dostęp do polskiej literatury dziecięcej jest bardzo ograniczony. Ale ostatnio udało nam się "zdobyć" jedną z pozycji wchodzących w skład serii, którą od jakiegoś czasu chciałam zakupić.  "Co warto wiedzieć o krajach, czyli Francja elegancja" to zbiór krótkich, wesołych wierszyków, które w bardzo zabawny sposób opowiadają o najbardziej znanych i ciekawych krajach. Pod lupę wzięto 20 krajów: Wielką Brytanię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Niemcy, Polskę, Rosję, Włochy, Chiny, Indie, Japonię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Turcję, Australię, Brazylię, Meksyk, Stany Zjednoczone Ameryki, Egipt, Kenię oraz Grenlandię. Poza ciekawostkami dotyczącymi najsłynniejszych budowli, tradycyjnych potraw, zwyczajów czy ludowych strojów, poświęcono również uwagę florze i faunie. Ponadto przedstawiono stolice poszczególnych państw ich flagi oraz herby. 

Każdy podjęty temat opisany jest w formie krótkiego wierszyka/rymowanki, dzięki czemu odbiór treści jest bardzo przyjemny i zabawny, ponadto książka posiada wiele  przepięknych ilustracji i rysunków, które z pewnością przypadną każdemu dziecku do gustu.

Książka udziela odpowiedzi na wiele pytań jakie nasze pociechy potrafią zadać w ciągu dnia. Odpowiedzi te są zabawne a jednocześnie bardzo wyczerpujące. 


Wydawnictwo GREG
Rok wydania 2015
Oprawa twarda

W skład serii wchodzą:
- Wiersze dla dzieci,
- Baśnie babuni,
- Bajki La Fontaine,
- Rymowanki polskie wlazł kotek na płotek,
- Przysłowia polskie,
- Legendy polskie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)