Przejdź do głównej zawartości

"Chwiejące Się Słonie" Firmy Haba - PROJEKT "grajmy"

Kolejna nasza propozycja gry to "Chwiejące się słonie" od firmy Haba. Gra w której dzieci ćwiczą: spostrzegawczość, logiczne myślenie, koordynację wzrokowo-ruchową, precyzję i koncentrację, uczy odwzorowywania, ponadto dobra zabawa przy tej grze jest gwarantowana.  W skład gry wchodzi:

- 10 drewnianych dwustronnych słoni (w pięciu kolorach po dwie sztuki w kolorze)
- 5 dwustronnych plansz z układami do odwzorowania
- instrukcja gry

Zadaniem dziecka jest ułożenie słoni według wzoku. Brzmi dosyć prosto ale...

UWAGA!!! 

Słonie mogą patrzeć w różnych kierunkach, trzeba uważnie się im przyjrzeć. Ponadto te słonie to chyba kiedyś w cyrku występowały bo potrafią ustawić się w przeróżnych pozycjach tworząc fantazyjne piramidy. 

Wspaniała gra zręcznościowa, która przyciąga również perfekcyjnym wykonaniem oraz kolorystyką. Duże twarde karty są wyraźne, dzięki czemu odczytanie wzoru nie stanowi żadnego problemu, a piękne słonie swym urokiem dodają grze dodatkowych atutów. Jak zawsze Haba jest gwarantem jakości. 

Grę z powodzeniem wykorzystujemy również do ćwiczeń pamięci :-)

Gra przeznaczona jest dla jednego gracza, dla dzieci od 2 do 6 roku życia. 
Wpis powstał w ramach projektu ‪#‎grajmy‬!

Komentarze

  1. Wygląda super, plus za drewniane a nie plastikowe słonie... Chyba się skuszę na drugie urodziny Młodego

    OdpowiedzUsuń
  2. My osobiście polecamy, świetna zabawa i nauka w jednym. Na początek tak jak dla 2-latka to wspaniały trening motoryki małej, ustawianie słoni jest sprawia wiele frajdy, proste odwzorowania (z czasem coraz bardziej skomplikowane). Ponieważ słoni jest 10 (po 2 w danym kolorze) rodzic może na początek układać proste wzory. My wykorzystujemy je również do ćwiczeń pamięci. Jakość i super zabawa w jednym. (To jest nasza opinia :-)).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie