Przejdź do głównej zawartości

Bug Trails - Szecionogie Domino Od ThinkFun

Jeśli szukacie niebanalnej gry domino, mamy dla Was propozycję. Gra "Bug Trails" od ThinkFun to rodzaj domina w którym "bohaterami" są sześcionogie robaczki. 

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia, grać w nią może od 2 do 6 graczy.

W skład gry wchodzi:

- 40 robaków,
- jedna flaga,
- woreczek,
- instrukcja. Przygotowaniem gry jest ustawienie flagi na jednym - wylosowanym robaczku


Następnie każdy z graczy losuje z woreczka pięć robaków (UWAGA: JEŻELI GRACZY JEST POWYŻEJ 4, KAŻDY LOSUJE 4 ROBAKI).


Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się swoich robaków. Ale jest kilka zasad, których trzeba przestrzegać.

Gracze w drodze losowania ustalają kolejność ruchów. Pierwszy gracz dopasowuje kolorem nogi/nóg jednego ze swoich robaków do robaka oznaczonego flagą. Dopasować można na trzy sposoby:

1. Jedną  nogą - w tej sytuacji po dopasowaniu gracz dobiera jednego robaka z woreczka.
2. Dwiema nogami - w tej sytuacji nic się nie dzieje, a ruch należy do kolejnego gracza,
3. Trzema nogami - w tej sytuacji gracz odkłada jednego ze swoich robaków do woreczka, tym samym w jednej kolejce pozbywając się dwóch robaków. Kto pierwszy pozbędzie się wszystkich robaków WYGRYWA!!! :-)

Ostatni ruch Ignacego - dopasowanie trzech nóżek i odłożenie ostatniego robaka do woreczka.
Gra jest bardzo dynamiczna i przyjemna. Rozgrywka nie trwa dłużej niż 5 minut. Ale jak to u nas bywa, nie bylibyśmy nami gdybyśmy nie wymyślili własnej wersji gry.

Dopasowujemy robaki licząc punkty. Ile nóżek dopasowanych tyle punktów dopisanych. Po dopasowaniu wszystkich robaków zliczmy punkty. Zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów.
 
Tak wyglądały robaki po zakończeniu rozgrywki.
Kartki z punktami nie udostępniam z przyczyn osobistych :-)


Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬!Komentarze

  1. zabawny pomysł na urozmaicenie zwykłego domina, a minki robali i Wasz pomysł na punktację po prostu super!
    jak się domyślam - gratulacje dla Ignacego ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. :-) wygral ♥ ale na swoje usprawiedliwienie dodam, ze nie wielka liczba punktow :-).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Fakty i mity o bujaku Good Wood Poland

Kochani dzisiaj mamy dla Was wpis na który duża część z Was czekała od dawna. Dziś bierzemy pod lupę bujak Good Wood Poland , sprzęt który od kiedy pojawił się na rynku, kilka lat temu, stale wzbudza duże zainteresowanie. Obserwując grupy na facebooku, z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, iż jest to zabawka o którą najczęściej pytają rodzice. I nic w tym dziwnego. Po pierwsze jest tu kwestia ekonomiczna. Bujak to dość spory wydatek i każdy przed jego zakupem chce (choć mniej więcej) wiedzieć za co płaci. Po drugie przed podjęciem decyzji o zakupie (zwłaszcza zestawy ze zjeżdżalnią) musimy mieć pewność, iż w naszym domu/mieszkaniu mamy wystarczającą przestrzeń do swobodnej zabawy na tym sprzęcie. Po trzecie dobrze jest się zorientować jakie są możliwości jej wykorzystania, aby nie okazało się, że bujak po tygodniu znudzi się dzieciom i będzie stał pod ścianą. Po czwarte i najważniejsze to bezpieczeństwo korzystania z zestawu oraz od jakiego wieku dziecko może z niego swobodnie