Przejdź do głównej zawartości

Łączenie Cech z Paradygmatami

Najnowsze moje plansze łączenia cech w których w roli głównej występują paradygmaty oraz kolory. Jest to pierwsza część w skład której wchodzi sześć plansz.
BA, BO, BU, BE, BY, BI, BĄ, BĘ 


CA,CO, CU, CE, CY, CĄ, CĘDA, DO, DU DE, DI, DY, DĄ, DĘ


FA, FO, FU, FE, FI, FY, FĄ, FĘ
GA, GU, GE, GI, GY, GO, GĄ, GĘ

HA, HO, HU, HE, HI, HY, HĄ, HĘ
Dla chętnych plansze do pobrania TUTAJ 


Komentarze

 1. Witam. Jaki ma Pani laminator?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  Mam kupiony w lidlu firmy UNITEDD OFFICE. To 3 jaki mam. Ale najlepszy jak do tej pory.

  OdpowiedzUsuń
 3. plansze są cudowne :) dziękujemy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Plansze super , ale jaka to metoda i kolejność?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo jak przy każdym łączeniu cech. Najpierw kolor później paradygmat. Oczywiście od lewej górnej strony, przechodząc po kolei w prawo i do kolejnych rzędów.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)