Przejdź do głównej zawartości

Z Czego Zbudowano? - Zabawa Wspierająca Percepcję Wzrokową

Dzisiaj szybka prezentacja zabawy, którą sama wykonałam dla Ignasia. Składa się z 24 kart (12 z nich przedstawiają budowle, drugie 12 to elementy z których poszczególne budowle są zbudowane).Bardzo szybka i przyjemna zabawa która wspiera:

- analizę i syntezę wzrokową,
- percepcję wzrokową,
- inteligencję przestrzenną,
- myślenie analityczne,
- myślenie matematyczne,
- koncentrację,

I jeszcze Ignacy w akcji :-)

Część druga
Całość do pobrania TUTAJ

Komentarze

 1. Dziękuję za możliwość pobrania :) Można także wyciąć te pojedyncze elementy, by dziecko odwzorowało z nich daną budowlę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Ogólnie wszystko, co tutaj znajduję jest mi bardzo przydatne w pracy z moimi podopiecznymi w przedszkolu integracyjnym. Dziękuję!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Poproszę o materiały. Udostępniłam na Facebooku. Dziękuję igasiorowska@go2.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Thanks much ! My little one is excited to play this puzzle ��

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)