Przejdź do głównej zawartości

Triplica - The Green Board Game - PROJEKT "grajmy'

Dzisiaj kolejna odsłona w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬!. Od dawna dużo graliśmy, ale mam wrażenie, że  dzięki naszemu udziałowi w projekcie, gramy jeszcze więcej :-). Nic tylko się cieszyć :-)
Na pewno każdy z was zna grę "3 w rzędzie" czy "kółko, krzyżyk". Dziś pokażemy Wam wspaniałą grę karcianą "Triplica" firmy The Green Board Game Co, która jest oparta na podobnych zasadach co wyżej wymienione gry. Jesteście ciekawi jak się gra w "Triplica"? 

Pudełko zawiera:
- 60 kart do gry - przedstawiają trzy figury (play card)
- 36 kary z określonym celem - przedstawiją jedną figurę (goal card)
- instrukcję.
Gra przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia.


Jak grać w "Triplica"
Przygotowanie do gry:
Tasujemy karty osobno "play card" następnie tasujemy "gola card". Rozkładamy 4 karty do gry. Po lewej stronie układamy pozostałe karty do gry, po prawej kładziemy "goal card". Tak przygotowane karty są gotowe do rozgrywki.


Gracze ustalają kolejność ruchów. Każdy z graczy wybiera "goal card" (oryginalnie gracze nie powinni pokazywać tej karty przeciwnikowi, my gramy widząc nasze goal card). Zadaniem gracza będzie ułożenie trzech takich samych kształtów w poziomie lub na skos używając "play card" (goal card mówi nam który kształt musimy ułożyć).  Następnie ruch należy do pierwszego gracza. Bierze on pierwszą z góry kartę z kupki (play card) i kładzie ją na którąś z czterech rozłożonych kart w taki sposób aby powstał układ 3 w rzędzie lub na skos. Karty można obracać jedynie do góry nogami. Jeżeli niemożliwe jest ułożenie 3 w rzędzie gracz musi wybrać miejsce na które położy wylosowaną kartę. Następnie drugi gracz bierze pierwszą z góry kartę i próbuje ułożyć "TRIPLICA". Jeśli gracz ułoży prawidłowo układ zatrzymuje kartę "goal card" i bierze z kupki kolejną "goal card". Gra toczy się do momenty aż, któryś z graczy zbierze 5 "goal card" lub aż skończą się "play card". W tej wersji wygrywa gracz, który zebrał więcej "goal card".  TRIPLIC :-)


 
i kolejny TRIPLIC :-)
Ja też ułożyłam :-0


Już są dwa...


...jest i trzeci kształt - TRIPLIC "-)


U nas remis :-)


W grę może grać od 1 do 6 graczy.

Wpis powstał w ramach projektu  ‪#‎grajmy‬!


Komentarze

 1. Świetna gra, chętnie bym sama w to pograła.

  OdpowiedzUsuń
 2. My z mężem grywamy jak młody śpi :-) świetna zabaw :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy to jest do kupienia w Polsce?

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem, ja kupiłam w Wielkiej Brytanii. Musi Pani poszukać w sklepach internetowych, może ktoś będzie miał.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .