Przejdź do głównej zawartości

Swish Jr. Od Thinkfun - PROJEKT "grajmy"

Miesiąc marzec w projekcie #‎grajmy‬! został ogłoszony miesiącem gier karcianych. Co prawda nie jesteśmy najwierniejszymi fanami tego typu gier, ale kilka pozycji posiadamy. Wśród nich mamy naszych faworytów, do których zaliczymy na pewno 'Dobble" czy "Swish Jr." Podczas gdy ta pierwsza w Polsce przeżywa swoje "pięć minut", druga jest mniej znana, ale według nas również warta uwagi.   

Gra karciana Swish Jr. od Thinkfun jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia i jest łatwiejszą wersją oryginalnego Swish-a. Gra składa się z 42 transparentnych kart, na których są po dwie figury (mogą być to same kontury figur, wypełnione kształty bądź jeden kontur i jeden wypełniony kształt).Jak grać w Swish Jr

Karty tasujemy i rozkładamy 12 z nich (trzy rzędy po 4 karty). Następnie zadaniem graczy jest jak najszybsze odnalezienie kompletu tzn. dwóch kart które po nałożeniu uzupełnią się (kontur najdzie na wypełniony kształt i odwrotnie). Gdy gracz odnajduje komplet krzyczy "SWISH" (do tego momentu nie można dotykać kart). W momencie gdy któryś z graczy krzyknął "SWISH" wskazuje on karty które według  niego nałożą się na siebie tworząc swish-a (karty można obracać i przekładać, ale po połączeniu muszą leżeć w tym samym kierunku). Jeżeli gracz prawidłowo odnalazł parę kart zatrzymuje je. Z kupki która nie została rozłożona dokłada się brakujące karty i gra toczy się dalej. Gdy spośród rozłożonych kart nie można znaleźć żadnej pary, wówczas wymienia się dowolne dwie karty odkładając na spód kupki i dokładając dwie z góry. Czynność tą powtarza się do momentu, aż stanie się możliwe znalezienie SWISH-a. Koniec gry następuję gdy wszystkie karty zostaną połączone w paty. Wygrywa gracz, który zdobędzie więcej kart - swish-ów.  Według nas Swish Jr jest przykładem wspaniałej gry karcianej, która nie tylko bawi ale również uczy. Zalety gry:
- poprawia percepcję wzrokową,
- uczy kombinowania,
- ćwiczy koncentrację,
- ćwiczy refleks i spostrzegawczość.

Zdecydowanie polecamy wszystkim miłośnikom gier     


Przygotowanie do gry


Rozgrywka :-)


SWISH :-)Wpis powstał w ramach projekty ‪#‎grajmy‬!


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)