Tyle razy nas odwiedziliście :-)

Right Turn, Left Turn - PROJEKT "grajmy"

Po krótkiej przerwie, kontynuujemy nasz udział w projekcie grajmy organizowanym przez blog mamajanka i ON. Dzisiaj pod lupę bierzemy kolejną grę karcianą autorstwa Reinharda Staupea "Right Turn, Left Turn" wydawnictwa PlayRoom entertainment. W grę może grać od od 2 do 8 graczy. Wiek zalecany to dzieci od 6 roku życia. 

Pudełko zawiera:
- 43 karty z kierunkami,
- 7 kart z oficerami policji (karty docelowe),
- instrukcję.
Każda z 7 kart na których widnieją oficerowie zawiera także symbol (w dwóch górnych rogach karty). Karty te należy łożyć w kółko na stole (nie ma znaczenia kolejność). Oficerowie są pokazani z przodu lub z tyłu. W środku należy ułożyć 21 kart z kierunkami dołem do stołu (każda karta z kierunkami zawiera trzy kierunki).

Rozpoczęcie gry:
Pierwszy gracz odsłania pierwszą kartę która zawiera symbol (jeden z 7, które również znajdują się na kartach z oficerami) oraz trzy kierunki. Celem graczy jest odnaleźć kartę z oficerem, który ma taki sam symbol, a następnie rozpoczynając od tej karty, przejść trzy podane kierunki, zgodnie z kierunkiem stania oficerów. Pierwszy gracz który przejdzie kierunki i odnajdzie oficera który znalazł się na końcu trzeciego kierunku, krzyczy nazwę symbolu znajdującego się na tej karcie. Jeżeli po sprawdzeniu zgadza się karta, gracz ją zatrzymuje. Kolejny gracz odsłania pierwszą kartę z góry i rozpoczyna się kolejne przejście kierunków.  Wygrywa gracz z największą  liczba kart z kierunkami na końcu gry.

My nie przechodzimy kierunków w myślach tylko liczymy wspomagając się paluszkami, taka nasza łatwiejsza wersją :-)Wpis powstał w ramach projekty  ‪#‎grajmy‬!


Komentarze

Popularne posty