Przejdź do głównej zawartości

Right Turn, Left Turn - PROJEKT "grajmy"

Po krótkiej przerwie, kontynuujemy nasz udział w projekcie grajmy organizowanym przez blog mamajanka i ON. Dzisiaj pod lupę bierzemy kolejną grę karcianą autorstwa Reinharda Staupea "Right Turn, Left Turn" wydawnictwa PlayRoom entertainment. W grę może grać od od 2 do 8 graczy. Wiek zalecany to dzieci od 6 roku życia. 

Pudełko zawiera:
- 43 karty z kierunkami,
- 7 kart z oficerami policji (karty docelowe),
- instrukcję.
Każda z 7 kart na których widnieją oficerowie zawiera także symbol (w dwóch górnych rogach karty). Karty te należy łożyć w kółko na stole (nie ma znaczenia kolejność). Oficerowie są pokazani z przodu lub z tyłu. W środku należy ułożyć 21 kart z kierunkami dołem do stołu (każda karta z kierunkami zawiera trzy kierunki).

Rozpoczęcie gry:
Pierwszy gracz odsłania pierwszą kartę która zawiera symbol (jeden z 7, które również znajdują się na kartach z oficerami) oraz trzy kierunki. Celem graczy jest odnaleźć kartę z oficerem, który ma taki sam symbol, a następnie rozpoczynając od tej karty, przejść trzy podane kierunki, zgodnie z kierunkiem stania oficerów. Pierwszy gracz który przejdzie kierunki i odnajdzie oficera który znalazł się na końcu trzeciego kierunku, krzyczy nazwę symbolu znajdującego się na tej karcie. Jeżeli po sprawdzeniu zgadza się karta, gracz ją zatrzymuje. Kolejny gracz odsłania pierwszą kartę z góry i rozpoczyna się kolejne przejście kierunków.  Wygrywa gracz z największą  liczba kart z kierunkami na końcu gry.

My nie przechodzimy kierunków w myślach tylko liczymy wspomagając się paluszkami, taka nasza łatwiejsza wersją :-)Wpis powstał w ramach projekty  ‪#‎grajmy‬!


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)