Przejdź do głównej zawartości

Puzzle Kwadrat od Grimm's Toys

Puzzle Square od Grimm's Toys, to kolejna zabawka wielofunkcyjna, która służy nam zarówno jako puzzle i klocki. Zestaw składa się z drewnianej podstawki, 12 kolorowych drewnianych klocków w 3 rozmiarach oraz książeczki ze wzorami do odwzorowania. Z klocków można budować na płaszczyźnie lub w przestrzeni. Ponadto układankę można wykorzystywać do ćwiczeń pamięci oraz kreatywnej zabawy. 

Dzięki zabawie z tymi klockami dziecko ćwiczy:
- analizę i syntezę wzrokową,
- percepcję wzrokową,
- logiczne myślenie,
- inteligencję przestrzenną,
- pamięć przestrzenną,
- koordynację wzrokowo - ruchową,
- koncentrację,
- poznaje podstawowe zasady geometrii. 


Zapraszamy do budowania   
Komentarze

  1. Bardzo fajna gra,jaka jest nazwa oryginalna i gdzie można ją kupić?

    OdpowiedzUsuń
  2. Oryginalna nazwa to "Puzzle square" ja kupiłam je na amazon.co.uk Nie wiem czy są dostępne w Polsce

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Łapacz snów - pomysł na ozdobę do dziecięcego pokoju od GraweLove + K O N K U R S

Lada dzień powitamy na  świecie naszego drugiego synka :-) Jak mogliście się przekonać czytając nasz blog, przygotowania na ten dzień trwają już kilka ładnych miesięcy :-) Większość już przygotowana, pozostało jeszcze tylko kilka szczegółów, w tym dokończyć dekorowanie pokoju młodego. Jak tylko wszystko będzie gotowe, na pewno pokażemy Wam go w całej okazałości. Jednak zanim to nastąpi, zdradzimy kilka szczegółów i pokażemy Wam co między innymi będzie zdobiło ściany w pokoju Nikodema. Pierwszą ozdobą, którą chciałam Wam pokazać jest przepiękny łapacz snów w wygrawerowanym jego imieniem. Jeżeli chcecie wiedzieć gdzie takie cuda powstają, to odsyłam Was na stronęGraweLove, gdzie znajdziecie nie tylko łapacze snów, ale także wiele innych ozdób i gadżetów.