Przejdź do głównej zawartości

Dzień św. Patryka Patrona Irlandii

Już za kilka dni Dzień Świętego Patryka patrona Irlandii. Jest to święto narodowe i religijne obchodzone 17 marca. 

Z racji zbliżającego się święta przybliżyłam Ignasiowi postać Biskupa Patryka oraz czytaliśmy jak na całym świecie obchodzone jest to święto. Mówiliśmy o głównych symbolach takich jak koniczyna, tęcza czy kolor zielony. Opowiedziałam jak według legendy św. Patryk wykorzystał koniczynę do wytłumaczenia pierwszym chrześcijanom dogmatu Świętej Trójcy. Wykonaliśmy również kilka zabaw związanych tematycznie ze świętem. Zapraszamy na krótką fotorelację :-) 

1. Labirynty z symbolami Dnia Św. Patryka
2. Układanka lewopółkulowa z symbolami Dnia Św. Patryka


3. Przeplatanie koniczyny


4. Memo z symbolami Dnia Św. Patryka 
5. Do a dot rysunki

6. Wyklejana tęcza


Komentarze

 1. Jesteś niewyczerpanym źródłem pomysłów na zabawy tematyczne! :) Wyklejana tęcza jest bardzo efektowna, muszę pokazać córce, spodoba jej się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa. W tym roku robiliśmy dużo więcej ale przez chorobę nie miałam możliwości pokazać innych ale za rok postaramy się :-)

   Usuń
 2. Fajne takie zadania tematyczne.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Uciekający pieprz - "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami"

Kolejny wakacyjny piątek i kolejny eksperyment w ramach inicjatywy "Wakacyjne PIĄTKI z eksperymentami ", której pomysłodawczynią jest  Karolowamama .  Do wykonania naszego eksperymentu - uciekający pieprz - potrzebujemy: - miski/głębokiego talerza, -  pieprzu, - płynu do naczyń, - małego pojemnika, - wody. 

Niezbędnik każdego chłopaka oraz Niezbędnik akażdej dziewczyny. Jak ogarnąć dojrzewanie - Wydawnictwo Debit

Dziś chciałam Wam przybliżyć dwie bardzo wartościowe książki, które w bardzo prosty, przystępny a przy tym subtelny sposób opisują zmiany jakie powstają w ciele dojrzewającego nastolatka. Dwa niezbędniki, jeden skierowany do chłopców, drugi do dziewczynek, to książki, które powinny trafić w ręce każdego nastolatka. Publikacje ukazały się na rynku nakładem Wydawnictwa Debit .