Przejdź do głównej zawartości

Ćwiczenia pamięci

Dzisiaj Narodowy Dzień Pamięci, więc dzisiaj troszkę właśnie o pamięci i o tym jak ją ćwiczymy. Co to takiego pamięć? Otóż pamięć to zdolność rejestrowania i ponownego przywoływania informacji, wrażeń zmysłowych oraz skojarzeń. Pamięć jest podstawowym narzędziem niezbędnym do prawidłowego rozwoju, także warto ją ćwiczyć.

Oczywiście ćwiczenia mogą przybierać różną formę. Mamy wiele zabawek które służą nam właśnie w tym celu. Rynek pełen jest gier dzięki którym młode umysły się prężą. O tym wszystkim na pewno jeszcze napiszemy i pokarzemy co wybraliśmy z dostępnych pozycji. Ale dzisiaj pokazujemy Wam trzy komplety kart na których Ignacy ćwiczy pamięć, które zrobiłam dla niego właśnie w tym konkretnym celu :-)Pierwszy zestaw składa się z 5 kart oraz 4 plakietek. Każda karta zawiera 4 obrazki ułożone w różnej kolejność. Cztery plakietki odpowiadają rysunkom na kartach. Zadaniem dziecka jest zapamiętać kolejność w jakiej ułożone są przedmioty. Następnie odwracamy kartę a dziecko układa plakietki (od lewej do prawej po kolei). Pierwszy zestaw zawiera: talerz, garnek, patelnię oraz czajnik. 
Zestaw do pobrania TUDrugi zestaw zawiera 6 kart i 4 plakietki i przedstawia: pawia, pingwina, flaminga oraz albatrosa.
Zestaw do pobrania TU
Trzeci zestaw zawiera 5 kart i 4 plakietki, a rysunki przedstawiają koszulę, spódnicę, spodnie i bluzkę.
Zestaw do pobrania TU


Plakietki wykorzystujemy również do ćwiczeń pamięci słuchowej.
Życzymy miłego trenowania :-)
Komentarze

  1. Poproszę o te materiały. Są świetne. igasiorowsa@go2.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wszystkie są dostępne na stronie powyżej, proszę kliknąć na słowo TU :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Ponad 100 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

Dla wszystkich którzy lubią kreatywne zabawy postanowiłam zabrać w jednym miejscu ponad..... pomysłów na prace plastyczne. Proste w wykonaniu, nie potrzebują dużych nakładów materiałów ani czasu. Mamy nadzieje, że spodoba Wam się takie zestawienie :-)  

Czym zająć malucha#14 - zabawa sensoryczna z woreczkami na lód

Dzisiaj wraz z Nikosiem chcieliśmy Wam pokazać kolejną zabawę sensoryczną, którą synek bardzo lubi. Przygotowanie jej jest szybkie i wymaga minimum nakładów finansowych. Wystarczy woreczek na kostki lodu kilkanaście koralików i woda. Oczywiście można także dać dziecku sam woreczek z wodą bez koralików, jedna te są dużą atrakcją dla malucha a ich dotykanie i próby przesuwania dodatkowo ćwiczą motorykę małą :-) Poniżej kilka kadrów z zabawy :-)

Jak przygotować woreczek

Na początek należy włożyć koraliki do woreczka. Robimy to otworem przez który nalewa się wodę. Gdy koraliki są już w woreczku, należy je delikatnie poprzesuwać do poszczególnych przegródek. Gdy koralika są już umieszczone nalewamy wodę i zawiązujemy woreczek :-) 

I liczymy na to, że dołączycie do zabawy :-) 
P.S. Woreczki szybko pękają więc przygotujcie się na mokrą zabawę z koniecznością wycierania podłogi :-)

Czym zając malucha#17 - puzzle sensoryczne DIY

Dziś u nas kolejna zabawa, tym razem z puzzlami sensorycznymi w roli głównej. Nikoś bardzo lubi takie zabawy a puzzle spodobały mu się wyjątkowo. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam pomysł na zabawę i tez wykonacie takie (lub podobne) zabawki dla Waszych maluszków :-)